Hakeris – Bilas Geitsas?
Kai kam šovė į galvą net tokia mintis: o ar ne pats Bilas Geitsas vadovauja visiems šiems veiksmams? Gal Microsoft (http://www.microsoft.com) slapta nuo visų išrado kokį nors supernaują produktą, kuris sugebėtų apginti nelaimingas “on-line” kompanijas nuo hakerių-bombintojų užmačių? Gal verta palaukti, kol, išlaukęs tinkamą momentą, senelis Geitsas išmes savo naujieną į rinką, audringai plojant internautų brolijai?
Tačiau Geitsas ir taip turi didelių problemų su valdžios institucijomis, antimonopolinė našta dar nenusimesta nuo jo pečių. Be to, tai ne pats geriausias laikas, kad pakišti save ir savo biznį į tokias rizikos girnas, kaip baudžiamieji kaltinimai ir reputacijos praradimas.
Raktas įminti šią mįslę, galimas daiktas, slypi viename paskutiniųjų seklių atradime: jie išaiškino, kad viena pagrindinių savo technologijų griaunamosios jėgos sudėtine dalimi diversantai panaudojo ne savo, o gyvenančio Vokietijoje, Hanoverio mieste, dvidešimtmečio programuotojo, slapyvardžiu Miksteris, padarytą programą. Apginklavimui buvo panaudotas Miksterio išradimas, pavadintas Stacheldraht – žinomos kompiuteriniuose sluoksniuose kaip programos Tribal Flood modifikacija. Taip pat žinoma, kad FTB darbuotojai rengėsi apklausti Miksterį, ką jie, galimas dalykas, jau ir padarė… Vyrauja versija, kad tardytojus labiausiai domino klausimas, ar ši programa buvo pavogta iš Miksterio, ar ji įsigyta už prieinamą kainą?
Čia mes prieiname prie pačios įdomiausios problemos. Šiandien hakeris – tai taip pat profesija. Kaip sprogdintojas, išminuotojas, seklys, naras, kaskadininkas ir t.t. Tik, matyt, labiau ne profesionalizmo, o pinigų užkalimo prasme. Kompiuterių įsilaužėlių šelmiškos išdaigos ir altruizmas liko praeitame amžiuje. Dabar ši šešėlinė sritis vis stipriau statoma ant komercinių interesų bėgių… Ne paslaptis, kad hakerių paslaugomis dažnai linkusios pasinaudoti ir konkurentų kompanijos, turinčios vienų ar kitų tikslų įsilaužti į savo partnerių kompiuterius, išsiaiškinti, kas slypi jų duomenų bazėse… Hakerių programomis, jų tinklapiais dažnai domisi (kas paneigs tikimybę, kad nesinaudoja?) ir slaptosios tarnybos.
© Rankas aukštyn!