Gajausias virusas lieka „Klez“
Kaip pranešė „Panda Software“ antivirusinė laboratorija, virusas-kirminas (worm) „Klez“ vis dar yra pavojingas ir užima aukščiausias kompiuterinių „kenkėjų“ reitingų pozicijas. Pernai balandį pasirodęs „Klez.I“ tik vieną kartą (2002 m. spalį) užleido pirmąją vietą „Bugbear“.
„Panda ActiveScan“ duomenys rodo, kad „Klez.I“ yra tapęs daugiau nei 8 proc. visų virusinių infekcijų priežastimi. Toliau po jo seka virusas „Enerkaz“ (per 4 proc.), „NoClose“ (3,02 proc.), „Parite.B“ (2,9 proc.) ir „ElKern.C“ (2,31 proc.). Dešimtuką užbaigia „Bugbear“, „Opaserv“, „Nimda“, „Dadinu“ ir „Redlof.A“.
„Šis virusas – tarsi atskira šaka virusų istorijoje, – apie „Klez.I“ sako „Panda“ virusų laboratorijos vadovas Luisas Koronsas. – Iš pradžių atrodė, kad tai bus vienas iš virusų, kurie atsiduria pirmosiose virusų sąrašų vietose, o po to plinta vis mažiau. Tai buvo su virusais „Sircam“ ir „Nimda“. Tačiau „Klez“ užima sąrašų pirmąsias vietas jau daugiau nei metus.“
Pernai buvo užfiksuota 12 stambesnius incidentus sukėlusių kompiuterinių virusų epidemijų ir 34 epidemijų, turėjusios mažesnį poveikį kompiuteriams, jų tinklams ir vartotojams.
Reikšmingiausių 2002 metais įvykusių kompiuterių virusų aktyvumo apžvalgą paskelbė informacinių sistemų apsaugos gamintoja Rusijos kompanija „Kasperkio laboratorija“.
Praėjusiais metais labiausiai išplitusia kenkėjiška kompiuterių programa buvo internetu plintantis Klez virusas.
Pirmą kartą ši kenkėjiška programa buvo pastebėta dar 2001 m. spalio 26 d. ir nuo tos dienos įvairios šio viruso atmainos buvo tarp labiausiai paplitusių kompiuterinių virusų.
Per 2002 m. 6 iš 10 užregistruoti virusais užsikrėtusių kompiuterių buvo pakenkti būtent šio viruso.
Potencialiai pavojingu ir artimiausiu metu, pagal sukeltų incidentų skaičių, galintis pralenkti Klez virusą, yra laikomas Lentin virusas.
Specialistų skaičiavimais, trečioje vietoje yra Tantanos (taip pat žinomas Bugbear vardu) virusas.
Ataskaitoje pažymima, kad pernai kompiuteriai dažniausiai kentėjo nuo internetu plintančių „kirminų“ – net 89,2 proc. buvo infekuoti tokiais kenkėjais.
Nuo virusų pernai nukentėjo 7 proc., nuo virusinių „Trojos arklių“ programų – 3,9 proc.
Pastebima, kad paskutinį metų ketvirtį vėl pradėjo smarkiai plisti kompiuterių virusai ir „Trojos arklių“ programos. Tokia tendencija rodo, kad kompiuterių vartotojai daugiau dėmesio skyrė elektroninio pašto apsaugai, kaip pagrindiniam kenkėjiškų programų platinimo šaltiniui.
Tuo pačiu sumažėjo dėmesys adekvačiai bendrai kompiuterių apsaugai.