Dažniausiai pasitaikantys Techninių reikalavimų pažeidimai:
1. Pseudonimo naudojimas
2. 1-2 eilučių laiškas
3. Nesaikingas citavimas
4. Laiško techninės informacijos citavimas
5. Nepateisinamai didelės apimties parašas

Psiaudonimo naudojimas

“FidoNet” nuo “Internet” skiriasi ne tik savo griežta struktūra, laiškų siuntimo tvarka ar panašiai, bet ir draudimu naudoti pseudonimus. “FidoNet” – draugiškas tinklas, kuriame kiekvienas asmuo turi teisę žinoti su kuo bendrauja. Todėl laiške visada turi būti nurodytas autoriaus vardas ir pavardė. Kai kuriais atvejais tai gali būti ir pareigos (pvz., Moderatorius).

1-2 eilučių laiškas

Nepatartina rašyti trumpų, nieko nepasakančių laiškų. Nors kai kada tai yra pateisinama (pvz., kai norite patikslinti tam tikrus klausimus, atkreipti pašnekovo dėmesį į tam tikrą aplinkybę (pvz. į blogai sukonfigūruotą pašto programą), tačiau tuo nereikia piktnaudžiauti. Paprastai 1-2 eilučių laiškas reiškia repliką. Taigi, nereplikuokit, o jei su laiško autoriumi nesutinkate, savo nuostatą argumentuokite. Net 1-2 eilutės laiškas su jūsų padėka (pvz., “Ačiū už pagalbą”) turi būti siunčiamas privačiu “NetMail” paštu, o ne rašomas į konferenciją. Tačiau srities taisyklių pažeidimu nelaikomas konkretus atsakymas į konkretų klausimą, jei jis nereikalauja išsamesnio komentaro.

Nesaikingas citavimas

Rašant atsakymą, visai nebūtina cituoti jo viso nuo pradžios iki pabaigos. Nepatingėkit ištrinti nereikalingų citatos eilučių – techninės informacijos, senų citatų, teksto, kurio nekomentuojate. Nereikalingas citavimas erzina. Palikite tik kokias 2-4 eilutes arba tą paragrafą ar klausimą, kurį komentuojat – svarbu, kad žmogus suprastų, apie ką kalbama. Ir šiaip, jeigu laiške jūsų parašyto teksto yra mažiau nei citatų, pagalvokit, ar reikalingas toks laiškas.

Techninės informacijos citavimas

Tai ne techninių problemų laiške aprašymas. Tai laiško techninės informacijos citavimas. Laiško techninė informacija yra visos “paslėptos” eilutės, t.y. : MSGID, PID, REPLY, FLAGS, PATH, SEEN-BY, Via ir t.t. Be to, technine informacija dar yra laikomos eilutės “tearline” (prasideda “—“) ir “Origin” (prasideda “*”). Visos technines eilutes yra skirtos identifikacijai. MSGID – laiško “atpažinimo” numeris, skirtas dubliuotiems laiškams “gaudyti”; PID – vardas programos, su kuria buvo parašytas laiškas; TID – kokia laiškų apdorojimo programa supakavo laišką; REPLAY – identifikatorius, į kokį laišką yra atsakoma, naudojama “linkavimo” informacijai; PATH – informacija, per kokius mazgus keliavo ehomail’o laiškas; SEEN-BY – kokie mazgai “matė” laišką; Via – per kokias sistemas, kuriuo laiku keliavo netmail’o laiškas ir su kokia programa buvo persiųstas; TearLine – žymi laiško prasminės dalies pabaigą ir skirtas nurodyti, kokiomis programomis buvo apdorotas laiškas; Origin – nurodo iš kokios pašto sistemos atkeliavo laiškas. Origin eilutėje įprasta nurodyti sistemos adresą, telefoną, kitą panašią informaciją. Tačiau nemažai “FidoNet” dalyvių panaudoja ją savo kūrybinėms galioms demonstruoti ar gyvenimo principams aprašyti. Techninių eilučių citavimas yra reikalingas tik išskirtiniais atvejais, kada norima atkreipti dėmesį į blogą pašto programų konfigūraciją ar pašto siutimo problemas – bet čia jau mazgų administratorių prerogatyva. Be to, nepatartina cituoti parašo – tai visiškai nebūtina.

Nepateisinamai didelės apimties parašas ir dazniausiai pasitaikantys laiško turinio reikalavimų pažeidimai.

Views All Time
Views All Time
2083
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!