Demokratija prieš ekstremizmą
Vokietijoje prieš užsieniečius veikia politiniai ekstremistai, ypač prieš islamo religijos atstovus. Dabar Vokietijoje yra apie 3-7 milijonus nelegalų. Prognozuojama, kad po 10 metų gali būti 16 milijonų nelegalų. Ypač daug yra turkų nelegalų. Turkai Vokietijoje nėra nereikšmingas žmonių sluoksnis. Jie vaidina didelį vaidmenį Vokietijos versle.
Vokietijoje veikia islamo ekstremistai. Jie siekia pasaulinio viešpatavimo. Jie nori sunaikinti, išstumti Vakarų kultūrą, taip pat JAV, Izraelio ir kt. Vokietijoje turkų vertybės perduodamos mokyklose, religinėse bendruomenėse, šeimose. Vokiečiai padidino slaptų agentų tinklą, turkų religinių bendruomenių stebėjimą.
Kasmet daugėja vokiškų tinklapių su dešiniojo ekstremizmo informacija. Juose, pavyzdžiui, propaguojama Vokietijos nacionalinės apsaugos idėja. Vaizdai tokie: liaudis sukyla ir puola į šturmą… Žudikas… Nacionalinė teroristinė grupė… Internete pateikiami A.Hitlerio kalbų įrašai. Ir t.t. Egzistuoja ekstremistinė grupė – chuliganai prieš turkus. Jų lozungas – tik baltieji.
Ekstremistai, neonacistai – tai ne tik visuomenės “padugnės”, bet ir išsilavinę žmonės, verslininkai. Tai dažniau išsilavinę jauni žmonės.
Vyksta nuolatinė agitacija prieš žydus ir turkus. Ši propaganda didėja. Šiuo metu yra per 4 tūkstančius dešiniojo ekstremizmo puslapių vokiečių kalba. Vieno ekstremistinio (rudosios pakraipos) tinklapio autorius buvo gimnazijos mokinys. Dešiniojo ekstremizmo tinklapiuose talpinami muzikiniai įrašai. Šioje muzikoje tyčiojamasi iš turkų. Prekiaujama tokiais kompaktiniais diskais internete. Tyrimai rodo, kad jaunimas, mokiniai dažnai žino tokias ekstremistines dainas. Mokiniai dažnai nesupranta, kad tai yra dešinysis ekstremizmas. Yra tinklapių, kur mokiniai randa parašytus referatus. Tarp tokių referatų būna patalpinti tendencingi dešiniojo ekstremizmo istoriniai referatai. Tokiuose tinklapiuose informacija pateikiama taip, kad ji neatrodytų per “aštri”, kad ekstremistinės nuostatos būtų perduodamos nepastebimai.
Seniau, apie 1980 metus, Vokietijoje buvo kairysis ekstremizmas.
Vokietijos Konstitucijos apsaugos tarnyba apie dešinįjį ekstremizmą 50% informacijos surenka atvirai (per internetą ir kt. būdais), 30% informacijos suteikia teisėsaugos institucijos, 20% informacijos gaunama slaptais metodais. Ši tarnyba yra paruošusi informacinę medžiagą “Demokratija prieš dešinįjį ekstremizmą”, kurią įrašė į kompaktinį diską (vaizdo klipai). Ją naudoja ryšiams su visuomene.
Politinio ekstremizmo informacijos skleidimo internete problemas galima spręsti tik tarptautinio bendradarbiavimo būdu, nes tokia informacija gali būti patalpinta kitų šalių interneto serveriuose. Tačiau JAV laikosi nuostatos, kad turi būti minčių laisvė, ir nepadeda kovoti su dešiniuoju ekstremizmu internete.
Pranešėjas Hesse (iš Vokietijos Konstitucijos apsaugos tarnybos, analogas FTB, bet prie Vokietijos Vidaus reikalų ministerijos)
Tema: Demokratija prieš ekstremizmą.
Tarptautinio seminaro “Virtualūs nusikaltimai”
(International Cources “Cyber Crime”),
įvykusio 2002 m. vasario 25-27 d.
Miunsterio policijos vadybos akademijoje (Vokietijoje)