Biznis Internete…
Tą patvirtina daug pavyzdžių, pateiktų Interneto tinklapiuose. Paimkime kad ir neseną istoriją su paslaptingu kompiuterininku Maksimu, kuris ne taip seniai pavogė iš CD Universe kompanijos (http://www.cduniverse.com) uždarą duomenų bazę, kurioje buvo laikomi 300 tūkstančių klientų anketiniai duomenys ir kreditinių kortelių numeriai. Jis kreipėsi į kompanijos būstinę, reikalaudamas sumokėti jam 100 tūkstančių JAV dolerių. Priešingu atveju pažadėjo parduoti kreditinių kortelių duomenis Interneto juodojoje rinkoje. Kuo jis įprastai ir verčiasi, kaip ne be pasididžiavimo pareiškė jis žurnalistams. Matyt, tokiems, kaip Maksimas ir jau minėtas Miksteris, kompiuterių įsilaužimai seniai baigėsi buvę vaikėziškais pasilinksminimais bei išdaigomis, bet tapo tikru bizniu…
Interneto juodojoje rinkoje parduodami anketiniai duomenys ir kreditinių kortelių numeriai. Parduodamos ir programos, padedančios įsilaužti į svetimus PC, arba atvirkščiai – saugoti nuo įsilaužimų. Tokiu būdu minėtas bombardavimas pilnai galėjo būti naujos prekės demonstravimu arba naujo, supergalingo ginklo parodomuoju išbandymu.
Beje, tyrimo metu paaiškėjo, kad kai kurie kompetetingi žmonės žinojo apie ruošiamą akciją. Likus beveik savaitei iki suplanuotos operacijos, kelių stambiausių Amerikos bankų vadovus apie tai informavo saugumo tarnybų bendradarbiai. Vadinasi, šie „bandymai” buvo iš anksto anonsuoti? Taip galvojant galima eiti ir toliau ir spėti, kad jie buvo atliekami kai kurios kompiuterių elito dalies tyliu pritarimu, vėliau nusprendusiu neatskleisti savo cecho paslapties smalsiems FTB berniukams.
Spėlionės visada pavojingos. Juk tradicinius didelės griaunamosios jėgos ginklus kariškiai išbando dykumose arba vandenyne. Čia gi meistriškumas tobulinamas kautynėse. Mūsų kompiuteriuose. Jei įprasti karai dar niekada nebuvo vykdomi vien demonstruojant ginklus arba juos tobulinant, tai karai kompiuteriniuose tinkluose gali turėti kur kas didesnius, žemiškus merkantilinius tikslus. Seka išvada: jie gali atsirasti tokiu greičiu, kokiu pasirodo naujausios hakerių ir antihakerių technologijos. Būtent ta idėja šiandien ir plevena ore ir ypač nervina taikią tarptautinę internautų bendruomenę, nes hakerių vardu gali veikti prisidengusios kur kas galingesnės karinės jėgos, turinčios savo slaptas užmačias politinio, ekonominio gyvenimo srityse. Kaip bus toliau, manau, parodys netolima ateitis, nes pasauliniai kompiuteriniai karai, galima sakyti, tik prasidėjo.
© Rankas aukštyn!