10BASE-T standarto kompiuterinis tinklas yra naujesnio tipo, taip pat šiuo metu jis yra tikriausiai populiariausias Lietuvoje. Didžioji dalis privačių asmenų, o ypač firmų instaliuoja būtent šio tipo tinklus. Pateikiame pagrindinius 10BASE-T standarto kompiuterinio tinklo pranašumus:

1. Kadangi kompiuterių pajungimui yra naudojami šakotuvai, atskiram vartotojui sugadinus kabelio jungtį ar kabelio pažeidimo atveju, kitiems vartotojams tinklas toliau normaliai funkcionuos.

2. šio tinklo maksimalus pralaidumas yra 100 Mbps, tačiau taupant pinigus jo pralaidumas gali būti ir 10 Mbps. Tinklo greitis priklauso nuo tinklą sudarančių irenginių. Jeigu šakotuvų, tinklo plokščių ir kitos tinklo įrangos pralaidumas bus 10 Mbps tai pačio tinklo pralaidumas bus toks pat. Vėliau norint padidinti tinklo greitį jums tereiks pasikeisti tinklo irenginius o kabeliai liks tie patys. Tad 10BASE-T standartotinklo pranašumas dar yra ir tas, kad norint, padidinti tinklo pralaidumą iki 100 Mbps, tereikia pakeisti tinklo įranga ( instaliacinio kabelio keisti nereikia).

Pagrindiniai 10BASE-T standarto kompiuterinio tinklo trūkumai yra šie:

1. 10BASE-T standartokompiuterinio tinklo maksimalus atstumas nuo šakotuvo iki vartotojo kompiuterio arba tinklo plokštės yra iki 150 m, išskirtiniais atvejais iki 200 m.( 10BASE-2 standarto – iki 300 m. ir daugiau).

2. Šio tipo tinklo instaliavimas reikalauja šiek tiek daugiau lėšų, nes reikalingi šakotuvai („hub‘ai“), bei kiekvienam tinklo vartotojui atskirai iš sakotuvo vedamas kabelys, taigi tinklo kabelio sanaudos bus didesnės.

Views All Time
Views All Time
3113
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!