Iki baigiamųjų egzaminų mokyklose likus daugiau nei mėnesiui, mokiniams ir jų tėvams pradėtos teikti nemokamos konsultacijos egzaminų pagalbos telefonu 8-800-10118. Informacinės akcijos „Egaminai.Nesinervink.lt“ telefono linija veikia kasdien nuo 11 iki 23 valandos. Patarimai, kaip ruoštis egzaminams ir valdyti nerimą, bus teikiami ir savaitgaliais, atostogų bei švenčių dienomis.

Antrus metus iš eilės akcijos partnerės, AB „Lietuvos telekomas“ veikianti egzaminų pagalbos linija kasmet sulaukia vis didesnio populiarumo. Telefonu dažnai skambinama savaitgaliais, kuomet mokiniai daugiau laiko skiria ruošimuisi egzaminams. Pirmosiomis akcijos dienomis vidutiniškai sulaukiama po 20 skambučių.

„Į egzaminų pagalbos liniją skambina ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai. Pastarieji teiraujasi apie egzaminų laikymo reikalavimus, o moksleiviai kreipiasi su klausimais, kaip suvaldyti nerimą ir stresą, kaip efektyviai išnaudoti laiką mokymuisi“, – teigė psichologė Jona Kirkauskienė, Bendraamžių psichologinės paramos centro vadovė, koordinuojanti nemokamos egzaminų pagalbos linijos darbą.

Skambinančius akcijos telefonu konsultuoja psichologas, du socialiniai darbuotojai, Druskininkų kolegijos studentai bei vienuoliktokai. Visi linijoje dirbantys asmenys gerai žino ne tik pagrindinę informaciją apie egzaminus, bet ir yra išklausę specialius anoniminių konsultantų kursus. Vienuoliktokai, dalijantys patarimus bendraamžiams, turi konsultacinio darbo patirties Vaikų ir Mokinių linijose.

Anot J. Kirkauskienės, asmuo, paskambinęs 8-800-10118, gauna ne tik profesionalų patarimą, bet ir turi galimybę pabendrauti su bendraamžiu, pasidalyti mintimis apie egzaminų baimę, stresą. Šiuo telefonu teikiama išsami informacija, kaip rengtis egzaminui, kokia yra egzaminų laikymo tvarka.

Informacinę kampaniją „Egzaminai.Nesinervink.lt“ Švietimo ir mokslo ministerija organizuoja kartu su Nacionaliniu egzaminų centru, Lietuvos mokinių parlamentu, Lietuvos moksleivių sąjunga. Kampanijos metu bus teikiamos konsultacijos ne tik telefonu – iki gegužės 12 d. apie 130 Lietuvos mokyklų aplankys specialiai pasirengusios mobilios studentų komandos, kurios kartu su mokiniais sprogdins egzaminų baimės burbulą.
Informaciją apie egzaminus, psichologų patarimus, žymių žmonių sėkmės formules ir palinkėjimus mokiniams galima rasti specialiai akcijai sukurtoje interneto svetainėje www.nesinervink.lt. Padrąsinimai laukiantiems baigiamųjų egzaminų skambės ir iš radijo eterio.

Praėjusiais metais nemokama linija akcijos metu paskambino per 300 žmonių. Dar beveik 1000 klausimų akcijos organizatoriai sulaukė elektroniniu paštu. Visiems skambinusiems ir rašiusiems atsakoma individualiai, patariama, kaip elgtis konkrečiu atveju.

Views All Time
Views All Time
1734
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!