Lietuva rizikuoja tapti nepatrauklia Europos studentams

medium-shot-girl-posing-with-graduation-background_23-2150319879

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) įspėja, kad neatsakingi taisėtvarkos pareigūnų veiksmai, žmogaus garbės ir orumo neigimas Lietuvą užsienio studentams pristato kaip nesaugią ir nepatrauklią valstybę. Susirūpinimą kelią praeitos savaitės įvykis, kurio metu nuo policijos pareigūno nukentėjo pagal Erasmus programą į Lietuvą studijuoti atvykęs Suomijos pilietis Jarmo Skon.

Slaptą operaciją vykdę Vilniaus policijos pareigūnai Vilniaus Žalgirio gatvės stotelėje sustabdė taksi automobilį, kuriuo su draugais važiavo Jarmo Skon. Civiliais rūbais apsirengę ir pareigūnais neprisistatę vyriškiai grubiai išvilko narkotikų prekeiviais palaikytus jaunuolius iš automobilio. Sulaikymo metu buvo smurtaujama. Supratę klaidą, policijos pareigūnai atsiprašė ir pasišalino. Sužalojimus patyręs studentas apie įvykį pranešė policijai. Medicininės apžiūros metu konstatuotas lengvas kūnos sužalojimas.

Sukrėtimus patyręs Jarmo Skon kreipėsi į aukštosios mokyklos vadovybę dėl studijų Lietuvoje nutraukimo ir nelaikęs paskutinio egzamino skubiai grįžo į Suomiją. Išvykdamas studentas pažadėjo Lietuvoje išgyventą istoriją papasakoti Suomijos žiniasklaidos priemonėms. Policijos komisariate liko studento parašytas skundas dėl, jo nuomone, neteisėtų policijos pareigūnų veiksmų. Ginti Suomijos piliečio teisių jau ėmėsi ir Suomijos ambasada Lietuvoje.

Straipsniai 1 reklama

„Esame tikri, kad teisinėje valstybėje, kokia yra laikoma Lietuva, žmonės neturėtų jaustis neramūs dėl savo ar aplinkinių pagrindinių teisių ir laisvių apsaugos. Negali būti pateisinami atsitiktiniais vadinami neapdairūs šalies policijos pareigūnų veiksmai, kai nukenčia ar smurtą patiria valstybės piliečiai ar joje viešintys svečiai,” – teigė laikinai LSS prezidento pareigas einantis LSS viceprezidentas Liutauras Kazlavickas.

LSS artimiausiu metu inicijuos kreipimąsi į Vidaus reikalų ministrą dėl pastarojo incidento ištyrimo priežiūros. Kreipimęsi bus akcentuojami incidente dalyvavusių pareigūnų atsakomybės, tinkamo pareigūnų elgesio klausimai. Apie situacijos vertinimą bus informuojama ir Švietimo ir mokslo ministerija, kitos suinteresuotos institucijos.

Dainius Dikšaitis
atstovas ryšiams su visuomene
Lietuvos studentų sąjunga

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]