Numatoma įvykio data: 2006-04-21
Numatomas įvykio pradžios laikas: 10:00
 

Kalbų mokytojams, mokiniams, projektų autoriams ir įgyvendintojams, bibliotekoms, kalbų centrams…

ES kalbų programa “Europos pažymėjimas” skirta įvertinti ir apdovanoti novatoriškas kalbų mokymo ir mokymosi iniciatyvas, supažindinti mokytojus ir dėstytojus, formalių ir neformalių kalbų centrų atstovus bei besimokančiuosius su šiomis iniciatyvomis, skatinti įvairiose kalbų mokymo srityse ir institucijose kuo plačiau taikyti naujus mokymo metodus ir formas.

“Europos Pažymėjimo” programą koordinuoja Europos Komisija. Lietuvoje “Europos Pažymėjimo” programą vykdo LR švietimo ir mokslo ministerija, ES Socrates programos koordinavimo paramos fondas ir LR švietimo ir mokslo ministro patvirtinta ekspertų komisija.

Ekspertų komisija vadovaudamasi Europos ir Lietuvos prioritetais iš pateiktų iniciatyvų atrenka geriausias. Joms iškilmingai įteikiamas “Europos Pažymėjimas”. Specialius prizus novatoriškiems ir įdomiems projektams steigia “Europos Pažymėjimo” programos rėmėjai. Apdovanotos iniciatyvos gauna sertifikatą, kurį pasirašo Europos Komisijos narys atsakingas už Švietimo programas ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras.

2006 metų “Europos Pažymėjimo” apdovanojimai bus įteikti:

Novatoriškiems KALBŲ MOKYMO IR MOKYMOSI PROJEKTAMS už siūlomą kalbinę įvairovę. Europos Komisija ypač akcentuoja mokyklų, mokyklų tinklų, užsieniečių bendruomenių, neformalaus ar formalaus švietimo tiekėjų (bibliotekos, radijo, TV laidos) vaidmenį užtikrinant, kad visuomenė bus supažindinta su kalbine įvairove.

KALBŲ MOKYTOJUI už veiklą, išeinančią už klasės ribų, kuri neįeina į tiesiogines mokytojo pareigas. Nominuotas gali būti kiekvienas, nuolat organizuojantis kalbų renginius, pvz., nemokamai mokantis kalbų internetu, mokantis kalbų savo kaimynus, kuriantis palankią kalboms aplinką, organizuojantis filmų, knygų įvairiomis kalbomis pristatymus, giminingų miestų festivalius ir pan.

KALBŲ MOKINIUI už tai, kad būdamas užsieniečiu per pastaruosius kelis metus padarė didžiausią pažangą neformaliai besimokydamas lietuvių kalbos; išmokęs lietuvių kalbą savo žinias taiko praktikoje: bendrauja su giminaičiais, kaimynais, skaito laikraščius, rašo eiles ar dainuoja lietuviškas dainas; besimokydamas lietuvių kalbos taikė(-o) neįprastus mokymosi metodus.

Susidomėjusius ir norinčius plačiau susipažinti su programa, kalbų politika, projektais ir žmonėmis, apdovanotais “Europos pažymėjimu” Lietuvoje 2006 m. balandžio 21 d. 10 val. kviečiame į ES kalbų programos “Europos pažymėjimas” programos informacinį seminarą, kuris įvyks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51), Vilniuje.

Norinčius dalyvauti seminare iki 2006 m. balandžio 14 d. prašome siųsti registracijos anketas ES Socrates programos koordinavimo paramos fondui, Geležinio Vilko g. 12, LT-01112 Vilnius, faks. (8 5) 2497137, el.p. info@socrates.lt

Seminaro dalyvio registracijos anketa

2006 metų kalbų projektų ir mokytojų rinkimų kalendorius:

– informacinis renginys – 2006 m. balandžio 21 d.;

– paraiškų pateikimo data – 2006 m. rugsėjo 18 d.;

– apdovanojimai – 2006 m. gruodžio 1 d.

2006 metų kalbų mokinio rinkimų kalendorius:

– paraiškų pateikimo data – 2006 m. birželio 1 d.;

– atsakymų pretendentams data – 2006 m. birželio 15 d.;

– antrasis rinkimų turas ir apdovanojimai – 2006 m. rudenį, suaugusiųjų švietimo savaitės metu.

Views All Time
Views All Time
1777
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!