Atkinso dieta mitybos revoliucija? Suvalgykim save
Norėtumėte atrodyti kaip Geri Halliwell ar Rene Zellweger? Tada pasidomėkite garsiąja amerikiečių dietologo Roberto Atkinso „Proteinų dieta”. Tik prieš pasirinkdamos ją, pasvarstykite, ar tikrai tiks: aklai sekdamos žvaigždžių pramintu taku galite pakenkti savo sveikatai.
Kai praėjusių metų pavasarį sutriko daktaro Atkinso sveikata – tūkstančiai moterų, kurių gyvenimas lig tol tekėjo „pagal Atkinsą”, ne juokais išsigando. Tačiau tūkstančiai legendinės dietos (valgomi riebūs maisto produktai ir visiškai atsisakoma angliavandenių) krikštatėvio priešininkų it maitvanagiai laukė, kuo baigsis daktaro alpulys, kurį, kaip buvo manoma, sukėlė laikinas širdies veiklos sutrikimas. Dietologo oponentai tvirtino, jog daktaro sveikata sutriko, nes jis, paisydamas savo sukurtos dietos, maitinosi riebiais ir sunkiai virškinamais patiekalais, valgė daug sviesto, kiaulienos bei jautienos kepsnių, visiškai atsisakė bulvių, makaronų ir duonos. Tris dešimtmečius klestėjusiai „Proteinų dietos” teorijai iškilo grėsmė subyrėti it kortų nameliui. Tačiau netrukus medikas atsigavo, ir viskas vyko kaip seniau. Niujorke, Manhatane, į „Atkinso centrą” 55-oje gatvėje vėl plūsta tūkstančiai nuo antsvorio kenčiančių žmonių, besąlygiškai tikinčių savo guru.
1972 metais pasirodžius knygai „Daktaro Atkinso dietos revoliucija” pasauliui prireikė net 10 milijonų jos egzempliorių. Antroji knyga „Daktaro Atkinso naujoji dietos revoliucija” – susilaukė dvigubai daugiau skaitytojų. Pernai, kai buvo publikuoti visi šio mokslo šalininkų pasisakymai „už ir prieš”, dar kartą į vieną surinkti svarbiausi minėtos teorijos teiginiai, leidiniai irgi išgraibstyti akimirksniu.