Sportinis šaudymas. Istorija
Sportinio šaudymo iš lanko istorija prasidėjo 1900 metais, kai II-ose Olimpinėse Žaidynėse Paryžiuje buvo demonstruojamas parodomasis šaudymas iš lanko. Vyrai demonstravo savo meistriškumą iš 100, 80 ir 60 jardų, moterys – iš 60, 50 ir 40 jardų. Pagrindiniai parodomojo šaudymo dalyviai buvo prancūzų lankininkai.
1904 metais šaudymas iš lanko oficialiai įtrauktas į Olimpinių Žaidynių programą. Žaidynės vyko Jungtinėse Amerikos Valstijose, San-Luiso mieste. Žaidynėse dalyvavo tik JAV komandos. 1908 m., o taip pat 1920 m. be Jungtinių Amerikos Valstijų komandų jau dalyvavo Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos lankininkų komandos. Šiose keturiose žaidynėse labiausiai pasižymėjo Hubert van Innis (BEL). Jis laimėjo 6 aukso ir 3 sidabro medalius. Tačiau 1920 m. nuspręsta šaudymą iš lanko laikyti vėl nebe Olimpine sporto šaka.
1931 m. įkurta tarptautinė šaudymo iš lanko federacija FITA (Federation Internationale de Tir a l’Arc). Pirmaisiais šios federacijos nariais tapo Belgija, Lenkija, Prancūzija, Čekoslovakija ir Švedija. Tais pačiais metais Lenkijoje, Lvovo mieste organizuotas pirmasis pasaulio šaudymo iš lanko čempionatas. Nuo to laiko iki 1953 metų tokie čempionatai vyko kasmet. Kiekvienais metais tarptautinės šaudymo iš lanko federacijos FITA gretas papildydavo vis nauji nariai. Įstojo tokios valstybės, kaip Didžioji Britanija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Norvegija, Danija, Suomija, Ispanija, Olandija, Meksika, Portugalija, Pietinė Afrika, Austrija, Naujoji Zelandija.
1953 metais nutarta pasaulio čempionatus rengti kartą per du metus. Nežiūrint į tai, šaudymo iš lanko sportas vis populiarėjo. Po FITA vėliava stojo Venecija, Kanada, Kuba, Liuksemburgas, Turkija, Vokietija, Vengrija, Marokas, Japonija, Indonezija.
1965 metais Tarptautinis Olimpinis Komitetas nusprendė šią sporto šaką vėl paskelbti Olimpine sporto šaka, tačiau šaudymas iš lanko į Olimpiados programą buvo įtrauktas tik 1972 metais ir nuo to laiko lankininkai dalyvauja kiekvienose vasaros sporto šakų Olimpinėse Žaidynėse. Komandinės varžybos vyksta nuo Seulo olimpiados 1988 m.
Europos šalių čempionatas pirmą kartą įvyko 1968 metais Austrijoje. Nuo to laiko, kartą per du metus Europos čempionatai rengiami pastoviai.