Sekmadienio vakarą iš fermos Suomijos šiaurės vakaruose buvo paleista apie 7 tūkst. audinių, atsakomybės už įvykį kol kas niekas neprisiėmė, praneša Reuters-ELTA.

Policija kol kas neįtaria, kas galėjo paleisti audines. Suomijos fermų, kuriose gyvūnai auginami kailiams, savininkai šį incidentą vadina didžiausiu tokio pobūdžio išpuoliu Suomijos istorijoje.

Audinės buvo paleistos prie Kokolos miesto, esančio 500 kilometrų į šiaurę nuo sostinės Helsinkio. Apie du trečdalius išlaisvintų gyvūnų pirmadienio rytą dar buvo nesugauti. Gaudyti audines padėjo ir vietos gyventojai.

Regiono gyvūnų auginimo kailiams organizacijos vadovas Leifas Finė (Leif Finne) agentūrai Reuters telefonu iš Kokolos teigė, kad šis incidentas buvo didžiausias kada nors įvykdytas Suomijoje. “Tai ferma su 7-8 tūkst. gyvūnų. Visi narvai buvo atverti. Šį gerai parengtą išpuolį įvykdė daug asmenų, – sakė L. Finė (Leif Finne). – Ūkininkui tai – visiška katastrofa. Bus padaryta žalos ir vietos laukinei gyvūnijai, nes audinės yra plėšrūnai, bandysiantys rasti maisto. Dalį audinių ištiks skausminga mirtis. Tai – teroristinis išpuolis, niekas kita”.

Už dalį ankstesnių išpuolių atsakomybę buvo prisiėmusi Suomijos kovos už gyvūnų teises grupė “Animalia”, norinti šalyje užkirsti kelią gyvūnų auginimui kailiams teisinėmis formomis. Tačiau su sekmadienio įvykiu “Animalia” teigia nesanti susijusi.

“Su gyvūnų auginimu kailiams yra susiję daug problemų, tačiau audinių paleidimas yra blogas būdas jas spręsti Suomijoje”, – agentūrai Reuters sakė “Animalia” vadovė Hana Kivinen (Hanna Kivinen).

Views All Time
Views All Time
1902
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!