Siūloma neskubėti išparduoti žemės

Tėvynės sąjunga teigia, kad jei bus priimtas siūlymas įteisinti žemės išpardavimą, jis įteisins dabar daugelį galimai korumpuotų sprendimų, kuriuose dalyvauja žemėtvarkininkai ir firmos tarpininkės.

Konservatorius Rimantas Dagys sako, kad žemės grąžinimo procesas vyksta neskaidriai, o Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinasis įstatymas yra korupcinis.

„Mes mėginame atkasti, kur tie galai yra paslėpti, kur tie korumpuoti pareigūnai, kurie priima sprendimus. Jei šis procesas dabar nebus sustabdytas, įteisins visus tuos sandorius.

Straipsniai 1 reklama

Po kiek laiko pasakysime žmonėms: atsiprašome, neturime iš ko grąžinti, o visa, kas buvo padaryta, gal ir negerai, bet nieko nebegalime padaryti, viskas teisėta. Manau, šis siūlymas yra ydingas iš principo, skatinantis didelę korupciją ir mėginantis įteisinti nešvarius sandėrius”, – sako Tėvynės sąjungos narys Rimantas Dagys.

Tuo metu Specialiųjų Tyrimų Tarnybos (STT) vadovas Povilas Malakauskas sako, kad siekiant išvengti spekuliavimo žeme reikėtų ją ilgam laikotarpiui išnuomoti ūkininkams.

„Kol sprendžiame savininkų problemas, žemes galime išnuomoti tikriesiems ūkininkams ilgam laikui – 20 ar 30 metų. Tikrasis ūkininkas neturi pinigų net lengvatinėmis sąlygomis nusipirkti žemės, jau nekalbant apie rinkos kainas.

Ilgalaikė nuoma leistų atriboti pseudoūkininkus bei prekiautojus žeme nuo valstybės turto – t.y., visų Lietuvos piliečių nuosavybės”, – teigė P. Malakauskas.

Konservatoriai siūlo stabdyti Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinąjį įstatymą, neparduoti valstybinės žemės tol, kol nebus užbaigta žemės reforma.

Taip pat baigus žemės reformą parduoti žemę išperkamosios nuomos būdu (per 10-15 metų), taip turint galimybę įsitikinti, ar tikrai ši žemė bus naudojama pagal paskirtį.

Apskričių viršininkų administracijų duomenimis, nuosavybės teisės į žemę atlyginant pinigais atkurtos 135 tūkst. piliečių. Nuo žemės reformos pradžios iki 2007 m. sausio 1 d. piliečiams iš valstybės biudžeto išmokėta daugiau nei 939 mln. Lt arba 74 proc. visos reikiamos išmokėti kompensacijos sumos.

Pabrėžtina tai, jog šiuo metu jau yra pateikta prašymų pirkti 714,1 tūkst. ha žemės, tuo metu užbaigus nuosavybės teisių atkūrimą laisvos valstybinės žemės šalyje lieka 505 tūkst. ha.

Neaišku, kaip, esant tokiai situacijai, bus atkurtos nuosavybės teisės maždaug 6 tūkst. Kauno ir 5 tūkst. Vilniaus gyventojų, pateikusių prašymus grąžinti žemę.

Views All Time
Views All Time
2199
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

+ 44 = 48