Nušalintas prezidentas Rolandas Paksas, kuriam Konstitucinis Teismas (KT) užkirto kelią į bet kokį įtakingesnį politinį postą, taps naujos koalicijos vadovu. Apie tai trečiadienį informavo Seimo Liberaldemokratų frakcijos narys Rolandas Pavilionis ir pridūrė, kad R.Pakso šalininkai kreipsis į Europos Žmogaus teisių teismą Strasbūre dėl to, jog R.Paksui neleista dalyvauti prezidento rinkimuose.

Pasak R.Pavilionio, Konstitucinio Teismo sprendimas pažeidžia R.Paksą parėmusių rinkėjų teises.

Seime vykusiame didelio susidomėjimo nesulaukusiame susitikime su Vilniuje veikiančių užsienio ambasadų atstovais R. Pavilionis pareiškė, kad Liberalų demokratų partija ir judėjimas “Už teisingumą ir demokratinę Lietuvą” rengiasi įkurti koaliciją. Šios jėgos vadovu taps buvęs valstybės vadovas R. Paksas.

“Tai yra įrodymas, kad R. Paksas, naujos koalicijos lyderis, tęsia savo darbą”, – teigė R. Pavilionis.

Anot jo, R. Pakso koalicija veiks dar aktyviau, nei minėtos jėgos veikė iki šiol. “Darysime viską, kad žmones įtikintume itin kruopščiai apsvarstyti, kam būsimuosiuose (Prezidento ir Europarlamento) rinkimuose atiduoti savo balsus”, – pabrėžė Seimo narys.

Parlamentaro teigimu, koalicija veiks kaip politinė jėga ir dalyvaus rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. R. Pavilionis patikino, kad R. Paksas bus koalicijos politinis lyderis, “net neturėdamas posto, ko visi labai siekia”.

Antradienį paskelbtu Konstitucinio Teismo nutarimu nušalintam šalies vadovui užkirstas kelias kada nors eiti valstybės pareigas, kurias užimant duodama priesaika. Kitaip tariant, jis nebegalės tapti prezidentu, Vyriausybės ar Seimo nariu. Aukščiausias politinis postas, kurį R. Paksas galėtų užimti, yra savivaldybės mero kėdė.

Tačiau R. Pavilionis pabrėžė esąs tikras, kad net ir neužimdamas aukšto posto eksprezidentas pajėgs išlaikyti savo autoritetą. “Autoritetą padės išlaikyti grupė žmonių, kuri dabar su juo pradėjo dirbti”, – teigė Seimo narys.

Vieno iš judėjimo “Už teisingumą ir demokratinę Lietuvą” iniciatorių R. Pavilionio paskelbtą idėją dar turės patvirtinti Liberaldemokratų partijos kongresas. Anot jo, pats R. Paksas pritaria siūlymui kurti koaliciją ir sutinka tapti jos lyderiu.

Į liberaldemokratų surengtą susitikimą atvyko maždaug dešimt užsienio ambasadų atstovų, daugiausia – žemesnio rango diplomatai. Iš ambasadorių dalyvavo tik Austrijos ambasados vadovas Michaelis Schwarzingeris (Michaelis Švarcingeris ).

Be R. Pavilionio, susitikime dalyvavo Seimo nariai liberaldemokratai Jonas Lionginas, Dailis Barakauskas ir Henrikas Žukauskas.

Views All Time
Views All Time
2398
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!