Į Generalinę prokuratūrą dėl Advokatų tarybos pirmininko Rimo Andrikio veiklos kreipėsi vilnietis advokatas Saulius Vaikšnoras. Pasak dienraščio “Lietuvos žinios”, rašte generaliniam prokurorui Antanui Klimavičiui S.Vaikšnoras teigia, kad R.Andrikis kas mėnesį pagal darbo sutartį gauna 10 850 litų atlyginimą, mokamą iš visų advokatų bei jų padėjėjų kasmėnesinių 75 litų dydžio įmokų.
Advokato žiniomis, darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose rašoma, kad R.Andrikis Advokatų taryboje kasdien dirba po 8 valandas. “Visi žino, kad 8 valandų mūsų pirmininkas realiai negali dirbti, tačiau vis tiek gauna tokį pat atlyginimą”, – rašo S.Vaikšnoras.

Jo nuomone, R.Andrikis verčiasi privačia advokato praktika, atstovauja savo klientams teismuose, o akivaizdžiausias to įrodymas – pirmininko atstovavimas prezidentui Rolandui Paksui specialiojoje parlamento komisijoje.

S.Vaikšnoras prašo, kad jo pareiškimą tirtų būtent Generalinė prokuratūra, nes R.Andrikis esąs ne eilinis teisininkas, bet asmuo, vadovaujantis visiems Lietuvos advokatams.

“Lietuvos žinių” teigimu, penktadienį vyksiančioje advokatų konferencijoje gali būti svarstomas R.Andrikio nušalinimo nuo pareigų klausimas. Pats R.Andrikis atsisakė komentuoti S.Vaikšnoro raštą, teigdamas, kad jam to neleidžia “advokato etika”.

Generalinis prokuroras Antanas Klimavičius trečiadienį dar nežinojo, kaip elgsis su S.Vaikšnoro prašymu.

“Pavedžiau dviem prokurorams išstudijuoti turimą medžiagą ir priimti procesinį sprendimą. Tačiau šiandien dar neaišku, ar R.Andrikis pažeidė įstatymus”, – sakė Klimavičius.

Views All Time
Views All Time
210
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!