Reikalavimai patikslinti Vyriausybės nutarimą dėl 61 hektaro sklypo, kuriame vėliau iškilo “Siemens” arena, perdavimo Vilniaus miesto savivaldybei Ministrui Pirmininkui skamba keistai.

“Reikalaujama pakeisti Vyriausybės nutarimą. Tokie raginimai nesuprantamas dalykas, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime aiškino premjeras. – Aiškiai nustatyta, kas turi teisę nagrinėti Vyriausybės nutarimus, ar jie teisingi, ar atitinka mūsų kompetenciją. Mes pasirengę prieš tas institucijas atsakyti. Tokia institucija yra Konstitucinis Teismas, o ne Seimo komitetas”.

A.Brazauskas priminė, kad pagal Seimo statutą penktadalis parlamentarų gali kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išsiaiškintų, ar Vyriausybės nutarimas atitinka pagrindinį šalies įstatymą.

Ministro Pirmininko susierzinimą sukėlė išvakarėse įvykęs Seimo Audito komiteto posėdis, kuriame buvo nagrinėjamos 60,8 hektaro ploto žemės sklypo “Siemens” arenos ir pramogų parko Vilniuje statybai skyrimo bei žemės paskirties jame keitimo aplinkybės.

Valstybės kontrolė (VK) Vyriausybei yra pasiūliusi spręsti klausimą, kaip patikslinti nutarimą, kuriuo sostinės savivaldybei buvo perduotas šis sklypas. Auditorių teigimu, šiame sklype atsidūrė 10,4 hektaro valstybinės reikšmės miško, kurio savininkė, anot Konstitucijos, gali būti tik Lietuvos Respublika, todėl jo nebuvo galima perduoti nei savivaldybei, nei privatiems asmenims.

Į trečiadienio posėdį iškviestas Vilniaus miesto savivaldybės Teisės ir personalo departamento direktorius Jovitas Elzbergas pareiškė, kad įmonių grupei “Rubicon group” perduotame sklype miško nėra. Jis taip pat pabrėžė, kad sklype negalima statyti gyvenamųjų namų.

Tačiau VK įtaria, kad 37,94 ha sklype planuojama gyvenamųjų namų ir kitų komercinių statinių statyba. Tai daryti sklypo savininkams leidžia šį kovą Vilniaus miesto tarybos sprendimu pakoreguotas teritorijos detalusis planas, kuriame valstybinis miškas nepažymėtas.

Kai kurie Audito komiteto nariai pasiūlė į posėdį pakviesti A.Brazauską, kad šis perduotų sklypo su valstybinės reikšmės mišku perdavimo aplinkybes. Tą pačią dieną Premjeras žurnalistams pareiškė neisiąs aiškintis parlamentarams.

Ketvirtadienį Ministras Pirmininkas patikino negavęs oficialaus Audito komiteto kvietimo ir pažymėjo, jog to nenumato Seimo statutas. Esą paprastai į komitetų posėdžius eina tik ministrai, viceministrai ir kiti Vyriausybės ar ministerijų pareigūnai. “Keistai atrodo ekspromtu suformuluotas kvietimas per žiniasklaidą”, – stebėjosi A. Brazauskas, tačiau pridūrė, kad Vyriausybė savo nuomonę šiuo klausimu komitetui pateiks.

Opozicinės Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Algis Čaplikas Premjerui pasiūlė valdančiosios koalicijos Politinei tarybai apsvarstyti galimybę panaikinti Audito komitetą, “kuris neranda savo vietos Seimo darbe ir tampa kliūtimi normaliam darbui”. “Jei komitetas ir toliau taip dirbs, reikės atkreipti ir Užsienio reikalų ministerijos dėmesį. Bijau, kad į kitą posėdį iškviesime atsiskaityti Europos Komisijos pirmininką”, – ironizavo parlamentaras.

Ginčų sukėlusį sklypą Vyriausybė 1999 metais perdavė sostinės savivaldybei, o ši – bendrovei “Ogmios astra”, kuri priklauso įmonių grupei “Rubicon group”. Ši už miestui reikalingos 12 tūkst. vietų modernios arenos pastatymą bei įsipareigojimą plėsti Vilniaus pramogų parką gavo teisę sklypą valdyti iki 2099 metų.

Sklype jau yra iškilusi “Siemens” arena, taip pat toliau derinamas šio sklypo detalusis planas. Manoma, kad kitais metais sklype turėtų iškilti didelis prekybos centras “Ozas”.

Views All Time
Views All Time
1497
Views Today
Views Today
1
0 0