Po penkerių metų bylinėjimosi Aukščiausiojo Teismo išplėstinė septynių tiesėjų kolegija padėjo tašką LNK „Paskutinės instancijos“ žurnalistės Rūtos Grinevičiūtės ir buvusio Klaipėdos prokuroro Stanislovo Stulpino byloje. Teismas pripažino, kad žurnalistė savo žurnalistiniu tyrimu gynė teisėtus visuomenės lūkesčius.

R. Grinevičiūtė savo žurnalistiniame tyrime atskleidė, kaip tuometis prokuroras pačiame žemgrobių skandalo įkarštyje įsigijo 3 ha pajūrio žemės už neįtikėtinai mažą kainą – po 5 tūkst. litų už hektarą. Tuo metu vos už 20 arų sklypas buvo parduodamas už 100 tūkst. litų.

Prokuroras St. Stulpinas kreipėsi į generalinę prokuratūrą ir žurnalistei buvo iškelta baudžiamoji byla dėl šmeižto. Byla tęsėsi net penkerius metus. Pirmosios instancijos teismas žurnalistę pripažino kalta, skyrė baudą.

„Toks apylinkės teismo kaltinimas buvo kaip profesinės mirties nuosprendis. Po tokio sprendimo negali dirbti nė vienos dienos. Bet mes žinojome, kad esame teisūs, apskundėme ir laimėjome. Apylinkės teisme susidūrėme su absoliučiu šališkumu. Patyriau tikrą košmarą – teisėjas skambindavo ir grasindavo uždaryti į daboklę, jei neatvažiuosiu į tesimą posėdį, nors, pavyzdžiui, sirgau“, – prisiminė LNK laidos „Paskutinė instancija“ vedėja Rūta Grinevičiūtė.

Per penkerius metus žurnalistė nuolat buvo tąsoma per teismo posėdžius, kurių buvo apie trisdešimt. Net šiemet, kai jos laidai „Paskutinė instancija“ Žurnalistų sąjungos buvo teikiamas apdovanojimas už kovą prieš korupciją, ji negalėjo dalyvauti, nes buvo teismo posėdyje.

„Paskutinės instancijos“ vedėja sveikina galutinį AT spendimą ir ypatingai vertina tokią teismo pasakytą mintį: „Valstybės tarnautojo kritikos ribos yra platesnės, todėl saviraiškos laisvės įgyvendinimas taikytinas ne tik informacijai ar idėjoms, kurios priimamos palankiai, bet ir toms, kurios žeidžia, šokiruoja ar trikdo, nes be to nebūtų demokratinės visuomenės“.

„Dabar, kai žurnalistų laisvę riboja Seimas, mėginama grubiai žaisti tuo, kas yra demokratijos pagrindas, šis AT teismo sprendimas yra kaip laisvės orlaidė žurnalistui. Aukščiausiasis teismas mums, žurnalistams, įjungė žalią šviesą“, – pažymėjo LNK žurnalistė R. Grinevičiūtė.

Views All Time
Views All Time
1353
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!