Švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas ragina aukštųjų mokyklų administracijas atkreipti dėmesį į tyrimus, rodančius šiose įstaigose prigijusią korupciją ir imtis ją šalinančių veiksmų.

“Pastaruoju metu atliktų tyrimų apie korupciją duomenys verčia abejoti, ar nurodomi nesąžiningumo atvejai nekelia grėsmės studijų kokybei bei aukštojo mokslo diplomo vertei”, – sako ministras R. Motuzas.

Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyto tyrimo duomenimis, 19 proc. Vilniaus universiteto (VU) ir 15 proc. Kauno medicinos universiteto (KMU) studentų neoficialiai mokėjo laikydami įskaitas bei egzaminus, o po 7 proc. respondentų tiek viename, tiek kitame universitete mokėjo gaudami geresnę vietą bendrabutyje.

40 proc. respondentų teigia, kad su korupcija aukštosiose mokyklose teko susidurti jų draugams. Neoficialių mokėjimų dydis už egzaminą ar įskaitą siekia iki 139 Lt Vilniaus universitete ir iki 168 Lt Kauno medicinos universitete. Tuo tarpu už geresnę vietą bendrabutyje VU studentai teigia mokėję apie 89 Lt, KMU – apie 100 Lt.

Apie trečdalį studentų (28 proc. VU ir 31 proc. KMU) teigia, kad per studijų laikotarpį korupcijos mastai jų aukštojoje mokykloje sumažėjo. 9 proc. VU studentų ir 17 proc. KMU studentų mano atvirkščiai – kad korupcija jų aukštosiose mokyklose padidėjo.

Respondentų teigimu, 60 proc. neoficialių mokėjimų vyksta studentų iniciatyva. Gal todėl absoliuti dauguma studentų nelinkę viešinti korupcijos atvejų. Apie neoficialaus mokėjimo atvejus nepraneštų 72 proc. VU studentų ir 89 proc. KMU studentų.

Studentai mano, kad veiksmingiausios korupcijos prevencinės priemonės būtų etikos kodeksas su numatytomis sankcijomis (už tai pasisako 40 proc. KMU studentų ir 25 proc. VU studentų) bei žinių vertinimo sistemos tobulinimas (26 proc. KMU studentų ir 30 proc. VU studentų).

Tyrimą apie korupciją valstybinėse aukštosiose mokyklose Švietimo ir mokslo ministerijos užsakymu atliko „Spinter tyrimai“. Tyrėjai apklausė 2000 VU studentų ir 240 dėstytojų bei 850 KMU studentų ir 160 dėstytojų.

Nomeda Barauskienė
Informacijos ir ryšių su visuomene sektoriaus vadovė

Views All Time
Views All Time
1700
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!