Priklausomai nuo to, ar žmogus miega embriono pozoje, ant pilvo, ar išsitiesęs skersai lovos, galima spręsti apie žmogaus asmenybę, teigia miegą tyrę britų mokslininkai.

Miego tyrimų bei konsultacijų tarnybos direktorius ir Serėjaus universiteto Anglijos pietuose profesorius Krisas Idzikovskis (Chris Idzikowski) išskyrė šešias miego pozas ir nustatė, ką jos reiškia.

“Mes jau senokai suprantame, ką kalba mūsų kūnas pabudus, bet pirmą kartą atsirado proga sužinoti, ką kalbą mūsų pasąmonė”, – sakė jis.

Žmonės dažniausiai miega susirietę į vaisiaus pozą. Ją mėgsta 51 procentas moterų, teigia mokslininkai, tyrę žmones didelėje viešbučių grupėje. Taip miegantys žmonės būna nedrąsūs, kuklūs, jautrūs, o miegantys kareivio poza – ant nugaros, išskėtę rankas, būna ramūs ir santūrūs.

Gulintys ant šono su ištiestomis kojomis ir nuleistomis rankomis, anot K. Idzikovskio (Chris Idzikowski), rąsto poza, yra socialūs, bendrauti mėgstantys asmenys. Jei rankos ištiestos ilgesingoje pozoje, toks asmuo būna dažniau įtarus.

Kniūbsčias, rankos prie šonų – labai reta pozicija. Tik 6,5 procento žmonių guli taip – tai akiplėšos, bet kartu ir draugiški žmonės.

Dvejojantys, paklusnūs miegui pasirenka jūros žvaigždės pozą – ant nugaros, išskėstomis kojomis ir rankomis.

K. Idzikovskis (Chris Idzikowski) taip pat tvirtina, kad pamėgęs kurią nors miego padėtį žmogus retai ją keičia.

Views All Time
Views All Time
2214
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!