Danų bendrovės kiaulės Lietuvoje turi daugiau teisių nei vietos gyventojai, kurie dėl nepakeliamo dvoko tampa tikrais ligų maišais. Klaikios smarvės kankinami žmonės dūsta ne tik lauke, kiaulių mėšlo kvapas prasiskverbia ir į jų namus, rašo „Panevėžio rytas”.

Ankstesniais metais srutomis buvo tręšiami toliau nuo kaimo esantys javų pasėliai. Šiemet danų įmonės darbuotojai žarnas, kuriomis teka srutos į jomis kviečius laistantį traktorių su specialia įranga, ištiesė po visą kaimą, prie pat gyvenamųjų namų.

Bendrovės “Saerimner” technikos direktorius Vaidotas Židonavičius “Panevėžio rytui” sakė, kad leidimą srutomis laistyti pasėlius išdavė aplinkosaugininkai.

“Kiekvienais metais su jais deriname laistymo programą. Kviečių laukai aplink Kubiliūnų kaimą priklauso ūkininkams ir bendrovėms. Su jais sudarę sutartis pasėlius tręšiame nemokamai”, – sakė V.Židonavičius.

Viename hektare kviečių danų įmonė išlieja iki 45 tonų srutų. Saločių ambulatorijos šeimos gydytoja Angelė Remeikienė neslėpė, kad smarvė nuo Šalnaičių kaime įsikūrusio kiaulių komplekso pasiekia ir maždaug už 2 kilometrų esantį Saločių miestelį.

“Ir sveikam žmogui toks kvapas nemalonus, ką jau kalbėti apie sergančiuosius plaučių ligomis”, – sakė medikė. Bendrovės darbuotojai kiekvieną pavasarį ir rudenį dirba maždaug po dvi savaites, 24 valandas per parą. Pasak technikos direktoriaus, taip siekiama sukelti kuo mažiau nepatogumų vietiniams gyventojams. Tačiau laukus srutomis laistė ir per ilgąjį praėjusį savaitgalį.

Views All Time
Views All Time
820
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!