Vakar Seime neplanuotame posėdyje kalbėjęs Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Mečys Laurinkus neslėpė nuoskaudų dėl Prezidento Rolando Pakso ir jo patarėjų bendravimo su juo, kaip su VSD vadovu, stiliaus, tačiau pabrėžė postą paliekąs savo valia.

“Esu seniai apsisprendęs palikti šitą tarnybą ir niekad neplanavau, kad čia būsiu dar kelerius metus. Planavau palikti pavasarį, išėjo anksčiau, bet esmė yra ta pati – aš iš tikrųjų pretenduoju į diplomatinę tarnybą. Aš negrįžtu į politiką, man nereikia kitoj valstybėj šitos reklamos”, – kalbėjo Laurinkus.

VSD vadovas tikino žinojęs, kaip bendrauti su kadenciją baigusiu Prezidentu Valdu Adamkumi. “Buvo savaime suprantamas pasitikėjimas – viską kalbi, viskas atvirai. Šito, savaime suprantama, jau nebebus. Aš turėjau duoti kelią. Turėjau formalizuoti tai, kas buvo numatyta, slaptu susirašinėjimu, taisyklėse ir taip toliau”, – aiškino Laurinkus. Jis teigė pastebėjęs, kad slapto susirašinėjimo dokumentai patenka į pašalines rankas per “pažįstamus ir pažįstamas”. “Bet kaip tai atsitinka? Tas, kas patenka į tą dokumentą slaptu susirašinėjimu, per pažįstamas, yra aptariama įvairių verslininkų ratuose. Tai patvirtina laikraščiai”, – aiškino VSD vadovas.
Jo teigimu, šios aplinkybės taip pat apsunkino bendravimą. “Kaip man dar surasti kelią ateiti pas Prezidentą, – per kanalizaciją, per vamzdį įlįsti, jeigu nėra pasitikėjimo”, – klausė Laurinkus.
VSD vadovo teigimu, dėl nenormalių santykių nemaža dalis kaltės tenka Prezidento patarėjui Remigijui Ačui, kurio bendravimo stilius jam pasirodęs apskritai neprįimtinas. “Todėl jo atveju mes turėjome išsiaiškinti kai kuriuos šio bendravimo aspektus”, – sakė VSD vadovas. Prezidento patarėjo požiūrį į save Laurinkus iliustravo jau skelbtomis citatomis iš telefoninių pokalbių su verslininke Renata Smailyte, kai buvo užsiminta, kad Laurinkui ne taip lengva patekti į Prezidentūrą, nes “čia – ne pereinamas kiemas”.

“Tai yra vienas iš mano, kaip pasakyt, pasitraukimo motyvų. Stilius visai kitoks”, – Seime teigė Laurinkus.

Views All Time
Views All Time
1694
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!