Neseniai Žemaitijos visuomenės parlamento tarybos prezidentas Justinas Burba uostamiesčio žiniasklaidininkams įteikė pranešimą, kuriame teigia, kad jam gyventi likę tik iki Kalėdų.
Visuomenės veikėjas tvirtina priešų neturįs, tačiau įvardija net penketą galimų žmogžudystės užsakovų: valstybę, naftos magnatų mafiją, Telšių Žemaitijos kultūros draugiją, žydus ir sektantus. Dėl sistemingų grasinimų nužudyti, pasak J. Burbos, 4-ajame policijos komisariate yra iškelta baudžiamoji byla.

Justinas Burba teigia, jog ankstesni grasinimai susidoroti ir įžeidinėjimai telefonu, mėginimas jam pakišti narkotikų bei kitaip sukompromituoti tebuvo smulkmena, palyginti su šių metų liepos 2-ąją dieną užplūdusiais nužudyti grasinančiais laiškais.

“Kai važiavau į Jugoslaviją rašyti programos Žemaitijos suvažiavimui, gavau laiškų, ir juose atspausto Žemaitijos herbo viduryje, saulės fone kažkas įdėjo piktą velnią, o vietoj spindulių buvo nupiešti į mane nukreipti smaigai. Tai buvo nuosprendis man – “išgamai, šuniui, KGB stukačiui, Žemaitijos turto naikintojui”. Grasinta: “Žūsi pačiu žiauriausiu būdu”. Pasirašė Saulės namų židinio saugotojų brolija”, – sakė Žemaitijos prezidentas. Gyventi jam likę iki Kalėdų; taip nurodyta sąmokslininkų.

Ponas Burba sako jaučiąs, kad nuolat yra sekamas. Rugsėjo pabaigoje važiuodamas į Palangą pastebėjo, kad jo automobilį vejasi juodas mersedesas su purvinais raudonais numeriais. Lipę ant kulnų nuo pat Klaipėdos, persekiotojai aplenkė Burbos automobilį, šis sustojo. P. Burba grėsmės akivaizdoje paskambino “kam reikia”, nes jautė spaudimą, tačiau tąsyk neįvardyti priešai nieko nedarė, net neišlipo iš automobilio.

“Aš devyniasdešimčia procentų garantuotas, kad man planuojama autoavarija”, – sako J. Burba. Savigynai jis nuolat nešiojasi asmeninį kovinį ginklą. Savo šeimą ketina iki Kalėdų evakuoti į užsienį (žmona – užsienietė), tačiau pats niekur nesislėpsiąs. Tik paprašė Generalinės prokuratūros skirti jam asmeninę apsaugą.

“Mano bendraminčiai spėja, kad mane nužudyti – tai valstybės užsakymas”,- sako Justinas Burba. Rimtą medžiagą, kompromituojančią korumpuotus naftos magnatus, perdavęs prokuratūrai, paviešinęs savaitraštyje “Žemaičių parlamentas”.

Ponas Burba reporterei pateikė “faktus, pagrįstus dorove ir logika”. Kai UAB “Burba ir Ko” įkūrėjui buvo iškelta baudžiamoji byla ir paskelbta Interpolo paieška, J. Burba, atidūręs svetur ir pabėgęs iš Čečėnijos karo nelaisvės, priverstinai dirbo pogrindyje, Maskvoje. Čia jis buvęs Europos ekspertas, siekiąs, kad 7-ios Rusijos gubernijos gautų 10 milijardų paskolas. Tuomet kirtęs Rusijos, Latvijos ir Lietuvos pasienį nepastebėtas, nes buvo psichologiškai pasiruošęs – užsiauginęs barzdą. LRT televizija rodė, kaip bėglys “išdūręs” Interpolą. Grįžęs iš priverstinės tremties, rašo J. Burba, – “vienas, be šeimos, sutikdamas 2000-uosius Naujus metus ant jūros kranto, nusprendžiau atkurti nuslėptą tikrą Žemaitijos istoriją bei atkurti Žemaitijos autonomiją”.

Tai ir įvyko šių metų rugsėjo 13 dieną Palangoje – Žemaitijos suvažiavime paskelbta Žemaitijos ekonominė autonomija Lietuvos sudėtyje. Suvažiavimas pavedė tarybai suformuoti Žemaitijos autonomijos ministrų kabinetą. Portfeliai, deja, dar neišdalinti. Nors Europos tarptautinės teisės leidėjai pripažinę tą aktą, Lietuvos Vyriausybė nei prezidentas to ligi šiol nepadarė.

“Manęs nemėgsta valstybė, bet negali užkišt man burnos. Aš per Žemaitijos suvažiavimą įspėjau dvidešimt valstybių, Briuselyje numatoma galinga akcija – piketas prieš Lietuvos teisėsaugos korupciją”, – sako asmuo, jau surengęs 121 mitingą, ir tam išleidęs 180 000 litų.

J. Burba teigia valdąs Europoje saugomų istorinių archyvų informaciją apie tai, jog Žemaitija įsikūrė X amžiuje, taip pat apie XVI a. S. Batoro atkurtą Žemaitijos autonomiją, ir kitaip manantys šalies mokslininkai tėra tešlagalviai, vykdantys valstybės politiką, o prieš Burbos siekį stojantys žemaičiai – padugnės arba idiotai. O Žemaitijos tikrojo herbo simbolis – ne meška, o baltas žirgas. J. Burba jau laimėjo 22 bylas prieš valstybės priešus ir korupciją, ketina paduoti į teismą ir Švietimo ministeriją – dėl to, kad ši klastoja mokyklinius vadovėlius, nuodija jaunimo sąmonę neteisinga Žemaitijos istorijos interpretacija.

Ne veltui tautos kovotojo pavardė rusų kalba ir reiškia “kovą”, o anglų – “teisingumą”; Burbos bijo visi parsidavėliai, vaikštantys “apsidirbę”. Niekas, išskyrus nepriklausomą ekspertą, nesuvokia, jog du stambūs mūšiai, atnešę žemaičiams pergalę, išgelbėjo Europos civilizaciją.

“Jei ne žemaičiai, šiandie būtų ne Europos Sąjunga, o mongolų arba žydų sąjunga. Žemaičiai sumušė mongolų Aukso ordą, ir per 5 tonas aukso, mums priklausančio, saugoma Europoje”, – tai kol kas ne marmure aukso raidėm, o Burbos širdyje iškalti žodžiai.

Kai kitų metų vasarą būsime ES sudėtyje, pasauliui pripažinus Žemaitijos autonomiją, kaip ir Lietuvos nepriklausomybę, Žemaitijos prezidentas tikisi atkurti istorinį teisingumą. Maža to, į Žemaitijos valdymą jis tikisi įtraukti stambius Europos verslininkus – milijonierius iš Šveicarijos, Vokietijos, idant sutvarkytų mūsų supuvusią valstybę.

“Aš nenoriu apgaulės, neiškeliu savęs, tik sieksiu, kad Lietuvos žmonės nepirmautų savižudybių skaičiumi Europoje, turėtų duonos. Mano planui pasisekus, Žemaitija gyvens kaip Airija. Už manęs stovi galingos rėmėjų jėgos”, – paslaptingai pridūrė Justinas Burba.

Pasiteiravus, ką Žemaitijos prezidentas, jeigu iš tikrųjų kris nelygioje kovoje, paliks savo postą, J. Burba atsakė, kad tai jau nuspręsta: “Kadangi esu nuveikęs tiek darbų, kaip niekas kitas, ruošiu įsakymą: parlamento visa taryba kolegialiai vadovaus Žemaitijai. Niekam nepatikėjau, prezidento nebus, kad nekiltų aferų. Laikraščio leidybą pristabdžiau po tų realių grasinimų; po Naujųjų metų atnaujinsiu, tai bus komercinis leidinys”.

Paklausėme, su kokiu didžiu pasaulio karvedžiu ir strategu save palygintų, J. Burba nerado sau lygaus pavyzdžio. Nors, J. Burbos teigimu, šiuo metu prokuratūroje dėl grasinimų jį nužudyti apklausiami įtakingi Klaipėdos verslininkai ir politikai. Asmeniškai jis priešų neturįs, privatiems asmenims neskolingas, tačiau į jo gyvybę kėsinasi “keletas sferų”: valstybė, naftininkų mafija, Telšių Žemaitijos kultūros draugijos nariai, žydai ir sektos. Beje, kokių sektų tamsiosios jėgos nukreiptos į J. Burbą, jis griežtai atsisako komentuoti. Taip pat tvirtina nesąs antisemitas, tai esąs grynas šmeižtas.

Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė spaudai Palmira Martinkienė informavo, kad 4-ajame policijos komisariate iš tiesų yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo nužudyti.

Ivona Žiemytė

Views All Time
Views All Time
1668
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!