Karšto vandens tiekimas – 100:0

Sausio viduryje Klaipėdoje ir Gargžduose buvo paskelbta apie būtinybę daugiabučių namų gyventojams pasirinkti karšto vandens tiekimo būdą. Per pirmąsias savaites 100 uostamiesčio namų pareiškė pageidavimą likti prie dabartinės tvarkos, kai už vandenį atsiskaitoma su vandens tiekėju, o už pašildymą – su šilumos tiekėju.

Naujosios tvarkos, kai atsiranda tarpininkas – karšto vandens tiekėjas, kol kas nepasirinko nė vienas Klaipėdos namas.

Pagrindinis motyvas – mokesčiai

“Žmonėms svarbiausia, kad mokesčiai nedidėtų. Tvarka be tarpininko yra pigesnė gyventojams”, – pagrindinį pasirinkimo motyvą įvardino daugiabučių savininkų bendrijos “Atlantas” pirmininkė Vanda Jucienė.

Straipsniai 1 reklama

Pasak pokalbininkės, jų bendrija atliko skaičiavimus, analizavo kiek reikėtų mokėti renkantis abu variantus.

“Jeigu su tarpininku, mokesčiai didėja, nes vandens pirkimas-pardavimas apauga papildomais “pėvėemais” ir kitomis išlaidomis”, – sakė bendrijos pirmininkė.

Kiti bendrijų pirmininkai, be finansinių priežasčių, paminėjo, jog likti prie dabartinės tvarkos yra mažesnė rizika. Mat renkantis karšto vandens tiekėją būtų sudaromos terminuotos sutartys mažiausiai metams. O atsisakyti senosios tvarkos galima daug greičiau ir paprasčiau.

Reforma sugalvota Vilniuje

Iki šiol karšto vandens ruošimui Klaipėdoje ir Gargžduose gyventojai pirko šilumą iš šilumos tiekėjo, o geriamą vandenį iš geriamo vandens tiekėjo. Karšto ir šalto vandens skaitiklių priežiūra ir keitimas yra pavesti AB “Klaipėdos vanduo” – už tai renkamas atskiras mokestis.

Nuo šių metų gyventojams suteikta galimybė pirkti karštą vandenį kaip kompleksinį produktą iš karšto vandens tiekėjo už kainą, apskaičiuotą pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nustatytą formulę.

Energetikos specialistai tvirtina, kad pasirinkus naująją tvarką, daugumai uostamiesčio ir Gargždų gyventojų 60 proc. padidėtų mokestis už šilumos cirkuliaciją (gyvatuką) šildymo sezono metu bei atsirastų kintantis mokestis vasarą, priklausantis nuo name sunaudotos šilumos.

“Kalbant apie karšto vandens tiekimą, daugiausia skundų gauname ne dėl jo kokybės, o dėl svyruojančių sąskaitų, kurios atsiranda, kai gyventojai netiksliai ar nelaiku deklaruoja skaitiklių rodmenis. Žinoma, techninės galimybės surinkti tikslius vandens suvartojimo duomenis yra. Galima sustatyti butuose skaitiklius su nuotoliniu nuskaitymu, bet tai yra brangus malonumas. Tačiau tam nebūtinas karšto vandens tiekėjas. Tarpusavyje susitarę namo gyventojai gali patys įsirengti tokią nuskaitymo įrangą. Klaipėdoje jau yra ne vienas toks namas. Bet yra bendrijų, kur be jokių technikos naujovių laiku deklaruojami vandens suvartojimo duomenys ir nėra bėdų dėl “šokinėjančių” sąskaitų”, – sakė AB “Klaipėdos energija” Šilumos pardavimo ir rinkodaros departamento direktorius Virginijus Zutkis.

Pasirinkti reikia iki gegužės

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius vasario 3 d. pasirašė įsakymą, kuriuo daugiabučių gyvenamųjų namų administratoriams paveda organizuoti savininkų susirinkimus arba balsavimo raštu procedūras ir padėti gyventojams nuspręsti, kokį karšto vandens tiekimo būdą pasirinkti.

Iki gegužės 1 d. gyventojų sprendimai turi būti pateikti miesto savivaldybei ir AB “Klaipėdos energija”.

“Savaitgalį mūsų namo bendruomenė buvo susirinkusi į sniego kasimo talką ir karšto vandens tema buvo viena iš pagrindinių. Gyventojai su sausio sąskaitomis gavo pranešimus ir labai daug klausinėja, kas čia keičiasi, nors mes šią naujovę buvom aptarę anksčiau. Gyventojai dar pernai pasirašė už senąją karšto vandens tiekimo tvarką, ir apie bendrijos sprendimą pranešėme visoms institucijoms”, – pasakojo bendrijos “Atlantas” pirmininkė V. Jucienė.

Anot AB “Klaipėdos energija” specialistų, sunkiausias darbas laukia namų administratorių ir bendrijų pirmininkų. Jiems teks žmonėms paaiškinti, kas gali pasikeisti nuo gegužės 1-osios. Taip pat reikės surinkti butų savininkų sprendimus bei pateikti savivaldybei viso namo verdiktą. Karšto vandens tiekėjo negalima pasirinkti pavieniams butams – daugumos savininkų noras bus privalomas visam namui.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *