Jei užsitęstų kaltinamojo EBSW turto pasisavinimu Gintaro Petriko ekstradicija, Lietuvos policijos pareigūnai ketina vykti į JAV ir ten jį apklausti. Neatmetama tikimybė, kad G.Petrikui bus pasiūlyta bendradarbiauti su teisėsauga.

Buvęs bankrutavusio koncerno EBSW prezidentas G.Petrikas po septynerių metų paieškos gegužės 2-ąją buvo sulaikytas Kalifornijos valstijoje, Los Andželo mieste.

Kaip sakė Lietuvos policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius, Policijos departamente yra apsvarstyta galimybė į JAV išsiųsti du kriminalinės policijos pareigūnus.

“Viskas priklausys nuo JAV teismo pozicijos – ar bus nuspręsta jį (G.Petriką) deportuoti, ar bus taikoma ekstradicija, kuri gali užtrukti ilgiau”, – sakė pareigūnas.

“Jei sugrąžinimo procedūra užtruktų, mes prašytume leisti mūsų pareigūnams pradėti bendravimą su G.Petriku dar ten”, – teigė V.Grigaravičius.

Policijos vadovas teigė, kad įstatymai leidžia pasiūlyti G.Petrikui bendradarbiauti su teisėsauga.

“Įstatymai tai leidžia. Asmenims, įtariamiems padarius sunkius nusikaltimus, jei jie sutinka bendradarbiauti su teisėsaugos pareigūnais ir padėti tuos nusikaltimus išaiškinti, teismo sprendimu gali būti sušvelninta bausmė”, – sakė generalinis komisaras.

Tačiau, V.Grigaravičiaus, teigimu, visiškas atleidimas nuo bausmės nėra įmanomas.

G.Petrikas kaltinamas iššvaistęs koncerno turtą ir pasisavinęs daugiau kaip 80 milijonų litų Lietuvos gyventojų indėlių.

Finansinėmis machinacijomis įtariamas bankrutavusio EBSW koncerno vadovas G.Petrikas dingo iš Lietuvos 1997 metais. Jis yra vienas pagrindinių įtariamųjų byloje dėl milijoninių svetimų lėšų pasisavinimo ir iššvaistymo.

EBSW koncernui priklausiusi investicinė bendrovė “Kauno holdingo kompanija” nuo 1992 iki 1995 metų iš gyventojų surinko 344 mln. 347 tūkst. litų. Per tą laiką indėlininkams buvo grąžinta 262 mln. 861 tūkst. litų ir sumokėta daugiau kaip 54 mln. litų palūkanų.

Iš gyventojų surinktos lėšos būdavo perskolinamos kitoms EBSW koncerno bendrovėms.

Investicinei bendrovei savo santaupas patikėjo 15,6 tūkst. žmonių.

Views All Time
Views All Time
190
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!