Tėvynės sąjungos pirmininkas ir opozicijos lyderis Andrius Kubilius, apmąstęs Vyriausybės veiklos ataskaitą, išleido knygelę “Ką daryčiau kitaip”, kurioje atsako į klausimą, ką darytų, jei būtų Premjeras.

“Ką daryčiau kitaip” – tai apmąstymai, gimę matant šiandienės Vyriausybės veiklos neapibrėžtumą. Tai mano atsakymas į klausimą, ką daryčiau kitaip, jei būčiau dabartinio Premjero vietoje. Tai yra mano plano, kaip kurti kitokią Lietuvą, esminė dalis”, – su žurnalistais trečiadienį savo apmąstymais dalijosi A. Kubilius.

Pasak jo, brošiūroje “Ką daryčiau kitaip” mėginama apibrėžti, kaip galima būtų sistemiškai ir nuosekliai dirbti kuriant kitokią Lietuvą. “Kitokioje” Lietuvoje, pasak opozicijos lyderio, valstybė gerbtų savo piliečius, o piliečiai gerbtų savo valstybę.

Pristatydamas knygelę žurnalistams A.Kubilius kartojo, kad dabartinei Vyriausybei trūksta strateginio mąstymo ir sugebėjimo apsispręsti, į kurias perspektyviausias sritis būtina pritraukti daugiausiai lėšų, kad padidėtų Lietuvos konkurencingumas.

Anot konservatoriaus, strateginiai valstybės tikslai yra nustatyti 2002 metų pabaigoje pagrindinių politinių partijų patvirtintame Nacionalinio susitarimo dokumente. A. Kubilius apgailestavo, kad į šį dokumentą per mažai atsižvelgiama.

“Yra dar tokia 200 puslapių Europos Komisijos knyga. Joje pasakyta, kaip turi elgtis Europos Sąjungos naujokės, kurios nori ne pigia darbo jėga, o naujausiomis technologijomis ir žiniomis pagrįstos ekonomikos”, – kalbėjo Tėvynės sąjungos pirmininkas.

Pasak jo, Europos Komisija rekomenduoja valstybėms – ES naujokėms pasirinkti prioritetines nacionalinio ūkio raidos kryptis, į kurias būtų daugiausiai investuojama. “Kurios tai bus kryptys – tai politinės išminties ir valios klausimas”,- pažymėjo A.Kubilius.

Konservatoriaus teigimu, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) tokiam valstybės finansuojamų prioritetinių krypčių pasirinkimui nepritariąs. “Jie sako, kad tai būtų neliberalu, bet aš manau, kad jei to nedarysime, tai nieko ir nepasieksime”, – tvirtino jis.

Anot opozicijos lyderio, jei jis taptų Premjeru, vienas pirmųjų jo žingsnių būtų Vyriausybės kanceliarijos pertvarkymas. “Vyriausybė turi būti strateginių sprendimų institucija, o ne ministerija virš ministerijų”, – sakė konservatorius.

A.Kubiliaus pristatytoje brošiūroje minimos trys pagrindinės “valstybės bėdos”: “tautos erozija”, “ekonominis trumparegiškumas” ir “valstybės neveiksnumas”.

Tėvynės sąjungos pirmininko teigimu, Lietuvai reikalinga “valstybės rekonstrukcija”, “ekonomikos rekonstrukcija” ir “tautos erozijos stabdymas”.

Tautos eroziją A.Kubilius siūlo stabdyti pagal planą “2T”+”2V”. Pagal šį planą, valstybė specialiomis priemonėmis remtų 2 vaikus turinčias šeimas su neišsiskyrusiais tėvais.

Knygelėje “Ką daryčiau kitaip” siūlomi ir nestandartiniai gimstamumo bei rūpinimosi vaikais skatinimo būdai. Joje rašoma: “Įvesčiau priklausomybę tarp gaunamos socialinės pensijos dydžio ir šeimoje iki pilnametystės užaugintų vaikų skaičiaus bei jų gaunamo uždarbio”.

Baigiamajame knygelės “Ką daryčiau kitaip” skyriuje teigiama, jog “naujai didelei svajonei – kitokios Lietuvos kūrimui – turi telktis neramūs, nerimstantys svajotojai”. Anot A. Kubiliaus, telktis galima tik tada, kai išpažįstamos tos pačios vertybės. “Mūsų vertybės – sąžiningumas, principingumas, atsakomybė, solidarumas, kūrybiškumas, iniciatyva”, – rašoma brošiūroje.

Views All Time
Views All Time
1300
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!