Dar visai neseniai lietuvaitės mergvakarius šventė itin niūriai – jaunosios namuose susirinkusios pamergės pynė rūtų vainikėlius, traukė ritualines dainas ir ramino santuokos it baubo bijančią nuotaką.

Šermenis primenančias vakarones pašėlusiu greičiu keičia triukšmingi būsimųjų žmonų ir jų pamergių vakarėliai naktiniuose klubuose. Ten prostitutėmis persirengusios koketės tiesiog iš butelio geria šampaną, užkandžiauja milžiniško falo formos tortu, o jo trupinius nuo jaunamarčių krūtų nulaižo raumeningi striptizo šokėjai.

Tačiau mergvakarius organizuojančios pirmosios pamergės ne visada į vakarėlių programą įtraukia banalų pasivažinėjimą limuzinu, vyrišką striptizą ar praeivių gundymą marškinėliais su užrašu „Šįvakar tavo paskutinis šansas“. Pirmųjų pamergių išradingumui ribų nėra.

Važinėja limuzinais

Prieš savaitę ištekėjusi klaipėdietė Goda tapo savo pirmosios pamergės Ievos išradingumo auka. Nuotakai teko ne tik smagiai lėkti „britva“ per naktinę Klaipėdą, bet ir išmokti šokti pilvo šokį, padaryti gundantį rytietišką masažą svetimam vyrui, pasireikšti konditerijoje ir net išklausyti vienuolio paskaitą apie darnią šeimą.

„Klaipėdai“ Ieva pasakojo, kad idėjų mergvakariui surengti neieškojo nei internete, nei panelėms skirtuose žurnaluose. „Teko dalyvauti keliuose mergvakariuose. Vis tas pats per tą patį. Sumaniau paruošti draugei ką nors originalaus“, – aiškino ji.

Pirmosios pamergės nesužavėjo net sostinės mergvakarių tradicijos, kur kas antras mergvakaris rengiamas limuzine. Juo keliaujančios persirengusios mergužėlės „nusilaka iki žemės graibymo“ ir bando į automobilius įsitempti kuo daugiau stipriosios lyties atstovų. Taip būsimoji nuotaka gauna galimybę paskutinį kartą paflirtuoti, o gal ir patirti seksualinį nuotykį.

Susitiko su vienuoliu

Godai paruoštas išbandymas buvo ne tik originalus, bet ir naudingas. Jis vyko keliais etapais-seminarais. Prieš kiekvieną jų nešiojamojo kompiuterio ekrane nuotakai buvo rodomas filmukas su ją pažįstančių žmonių nuomone apie vieną ar kitą jos savybę.

„Prašėme, kad pašnekovai akcentuotų neigiamas Godos savybes. Taip jos laukęs auklėjimas įgavo prasmę“, – paaiškino Ieva.

Mergvakario rytą dešimt pamergių automobiliais patraukė į Kretingą, kur turėjo susitikti su Godą į protą atvesiančiu vienuoliu. Vienuolyno kieme merginų laukęs brolis Aurelijus ilgai ir filosofiškai skaitė būsimai žmonai paskaitą ypač aktualia tema – „Kaip išlaikyti darną šeimoje“.

Žadino geismą

Į Klaipėdą grįžusios merginos nudūmė prie marių, kur pasižiūrėjo filmuką apie tai, kaip Godai, jos artimųjų nuomone, sekasi gundyti vyrus. Seminarą „Kaip suprasti ir išpildyti vyrų norus“ pamergės surengė pas masažuotoją. Smilkalais ir eteriniais aliejais dvelkiančiame profesionalės buduare Goda išmoko paruošti geismą žadinančių aliejų su afrodiziakais. Vėliau ji turėjo išmasažuoti ant stalo gulėjusį gyvą modelį – užduočiai įvykdyti vaikiną reikėjo ne tik atpalaiduoti, bet ir suvilioti.

Seminarą „Kaip išlaikyti lyderystę šeimoje“ pamergėms turėjo vesti pati Goda. Apie tokį išbandymą, kaip ir apie visus kitus, mergina net nenutuokė, tačiau ją išgelbėjo tai, kad šia tema ji kaip tik rašo magistrantūros darbą. Patenkintos pamergės ir už šią užduotį skyrė Godai pliusiuką specialiai paruoštame diplome.

Papuošė vynuogėmis

Vienoje miesto kavinių merginai teko užsirišti prijuostę ir imtis kone sudėtingiausio – kulinarinio išbandymo. „Puikiai žinojome, kad Godos ir maisto santykis – nekoks. Apie tai iš kompiuterio ekrano kalbėjo ir jos ruošto maisto ragavę žmonės“, – kvatojo pirmoji pamergė Ieva.

Torto pusgaminį Goda turėjo papuošti bet kuriais iš gausybės pateiktų vaisių, tačiau ji pasirinko tik braškes ir vynuoges. Jos darbą smuklės konditeris užskaitė, tačiau pagyrų nuotaka neišgirdo.

Kitame bare Godos laukė dar vienas rytietiškas išbandymas. Profesionali pilvo šokių šokėja mokė būsimąją žmoną šio šokio subtilybių. Vėliau Goda turėjo pamerges ir kitus kavinės svečius įtikinti, kad pamoka nenuėjo veltui. „Kažką sušoko. Skyrėme pliusą ir už tai“, – juokėsi Ieva.

Prie baro durų Godos laukė dar vienas, bet šįkart malonus siurprizas. Stilingas baikeris pasisodino ją ant „britvos“ ir vežė per visą uostamiestį, kol veikiausiai pristatė prie naktinio klubo durų. „Dvyliktą valandą įteikėme jai diplomą su visais surinktais pliusiukais ir leidome pasibučiuoti su būsimu vyru Andriumi, kuris jau lūkuriavo viduje“, – reziumavo Ieva.

Išvežė su švyturėliais

Tą pačią dieną bernvakarį šventusiam Andriui sekėsi kur kas sunkiau. Jį draugai palydėjo kaip į karą – liepė turguje pardavinėti kiaušinius dvigubai brangiau, nei įprasta, gerą valandą klausinėti vietinių prekeivių sėkmingos santuokos receptų, pernešti per Biržos tiltą penkias nepažįstamas merginas, užsidirbti pinigų plaunant svetimus automobilius, kapojant malkas, kepant šašlykus…

Galiausiai pabroliai įvėlė Andrių į kriminalinę istoriją – Skulptūrų parke ėmė daužyti butelius, laipioti ant skulptūrų, garsiai keiktis. Atvažiavę trys apsaugos darbuotojų ekipažai pabrolių nelietė, tik antrankiais surakino jaunikį ir išvežė su švyturėliais. Supančiotą Andrių apsaugininkai pusvalandžiui paliko už miesto esančiame statomame name.

„Vėliau draugai jį išlaisvino ir prisigėrė. Nenuostabu, kad į naktinį klubą atėjo tik pusė bernvakario dalyvių. Jaunikis dar laikėsi ant kojų“, – juokdamasi komentavo Ieva.

Ji pripažino, kad ir šiuolaikiniuose mergvakarių ir bernvakarių papročiuose vyrauja patriarchalinės vertybės – nuotaka ruošiama būti paklusni, bet išmintinga žmona, o jaunikis privalo sugebėti aprūpinti šeimą pinigais ir maistu.

Išsityčioja iš vualio

Kitos klaipėdietės paskutinį laisvės vakarą praleidžia įvairiai. Kai kurios į uostamiesčio klubus ateina apsirengusios tautiniais drabužiais ir prisisegusios ilgas kasas. Kitos bando improvizuoti retro tema – puošiasi skrybėlaitėmis, vos kelius dengiančiomis suknelėmis ar iš močiučių skrynių ištrauktais ilgais krempleno sijonais.

Per mergvakarį jaunosios galvą dažnai puošia vualis, iš kurio pamergės mėgsta pasišaipyti – prisiūti prie jo prezervatyvų ar prikabinti raginimų vaikinams nepraleisti progos pašokti ar pasibučiuoti su greitai ištekėsiančia mergina. Kai kurios dėvi tokiais užrašais pagražintus marškinėlius. Pavyzdžiui, ant Godos krūtinės puikavosi raginimas anglų kalba: „You see my beautiful tits. You should see them in action“ („Matote mano nuostabias krūtis. Turėtumėte pamatyti jas veiksme“).

Šėlstančios merginos prašo nepažįstamų vaikinų parašyti linkėjimus ant marškinėlių, pašokdinti, pabučiuoti ar kuo aukščiau užmauti pamergių dovanotą keliaraištį. Pagal Lietuvą užplūstančias vakarietiškas mergvakarių ir vestuvių tradicijas keliaraištis nuimamas tik per vestuves.

Views All Time
Views All Time
12167
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!