Rugsėjo 1 d. Vingio parką sudrebins ypatingas renginys – legendinis Pink Floyd “The Wall” (Siena) koncertinis atlikimas, apjungiantis roko klasiką – 1979 metais grupės įrašytą dvigubą albumą.

“Neabejojame, kad šis projektas taps didžiausiu muzikiniu įvykiu Lietuvoje šiais metais. Jo įgyvendinimu rūpinsis net trijų šalių specialistai. Simboliška ir tai, kad šio renginio apšvietimui bus naudojama dalis įrangos, naudotos istoriniame “Sienos” pastatyme, atlikto Potsdamo aikštėje Berlyno sienos nugriovimo metinių proga. Šiuo renginiu prasidės ir festivalis “Sostinės dienos” Vilniuje, tapsiantis masiškiausia mokslo metų atidarymo švente mūsų šalyje,”- pasakojo organizatorių “Tactus verus” atstovas Egidijus Baranauskas.

Žymiąsias “Sienos” partijas, akomponuojant orkestrui bei chorui, atliks žymiausi Lietuvos ir užsienio atlikėjai jau ne kartą dalyvavę analogiškuose projektuose.

„Sostinės dienų 2005” atidarymui ruošiamas koncertinis „Sienos“ atlikimas turėtų tapti svarbiausiu šių metų muzikiniu renginiu Lietuvoje. 1979 m. įrašytas ir roko klasikos perlu bei vienu svarbiausių XX a. populiariosios muzikos kūrinių laikomas dvigubas albumas pirmą kartą skambės tokiai plačiai Lietuvos publikai.

„Dabar vyksta aktyvus pasiruošimas neeiliniam įvykiui. Iš Austrijos specialiai šiam pasirodymui į Lietuvą bus atvežti „Pani“ projektoriai, naudoti legendinio „Sienos“ atlikimo Berlyne metu, kuris įvyko 1990 m. Visos techninės įrangos montažas užtruks daugiau nei penkias dienas. Geriausiems Lietuvos koncertinės įrangos specialistams talkins kolegos iš Austrijos. Taip pat pažymėtina, kad „Siena“ bus atliekama pilnai gyvai“, – mintimis apie renginį dalijasi „Tactus verus“ projektų vadovas Egidijus Baranauskas.

Muzikos ekspertų teigimu, „Siena“ yra labiausiai intriguojantis ir spalvingiausias albumas roko muzikos istorijoje, kerintis klausytojus ir profesionalia muzika ir ypatingu turiniu. Pagrindinis hitas „Another Brick In The Wall“ tapo ne tik „numeriu vienas“ daugelyje pasaulio šalių, bet ir kelių kartų pasipriešinimo prieš gniuždančią sistemą muzikiniu simboliu. Tai pasakojimas apie gniuždančią santvarką, sistemos cinizmą, išnaudojimą ir nepagarbą asmenybei, kurią daugelis iš mūsų patiria mokykloje, darbe, šeimoje. Tačiau net už pačių tvirčiausių sienų egzistuoja tikra, nesuvaidinta meilė, meno grožis, ir svarbiausia – žmonės, dėl kurių verta gyventi, kurie iš visų jėgų stengiasi savo artimuosius, atsitvėrusius aukšta abejingumo siena, grąžinti į gyvenimo šventę.

Renginio įgyvendinime taip pat dalyvauja ir Baltarusijoje uždaryto Europos humanitarinio universiteto studentai. Koncertinio Pink Floyd “The Wall” (Siena) atlikimo premjera Lietuvoje sutampa su EHU studentų mokslo metų Vilniuje pradžia ir tai šiam roko operos pastatymui suteikia ypatingą turinį — Baltarusijos studentai turės puikią galimybę pasijausti bendros europinės muzikinės kultūros dalimi bei patirti laisvo žodžio jėgą ir išraiškos laisvės galią.

Pink Floyd įėjo į muzikos istoriją kaip viena populiariausių roko grupių per pastaruosius 40 metų, padariusi įtaką tokiems kolektyvams kaip “Coldplay”, “Scorpions”, “Radiohead”, “R.E.M.”, “U2” ir kt.

“Siena” yra labiausiai intriguojantis ir spalvingiausias albumas roko muzikos istorijoje. Pagrindinis hitas “Another Brick In The Wall” tapo ne tik “numeriu vienas” Europoje ir už Atlanto, bet ir kelių kartų pasipriešinimo prieš gniuždančią sistemą muzikiniu simboliu. Pažymėtina , kad “Sienos” pristatymas – 1979 m. išleistas albumas, 1982 m. režisieriaus Alano Parkerio pastatytas filmas su Bobu Geldofu ir milijonus žiūrovų visame pasaulyje sutraukusios grupės gastrolės – sulaukė didžiulio susidomėjimo ir komercinės sėkmės. Vien tik Pink Floyd darbo “Siena” pastatymą Potsdamo aikštėje Berlyne 1990 m. liepos 7 d. stebėjo apie 350.000 žiūrovų ir buvo tiesiogiai transliuojamas į 32 pasaulio šalis.

Legendinėje Pink Floyd „Sienoje“ pasirodys A. Kaušpėdas

Vilniaus Vingio parke vyksiančiame kultinės grupės “Pink Floyd” žymiausio kūrinio “The Wall” (“Siena”) koncertiniame atlikime, dainuos legendinės grupės “Antis” buvęs lyderis Algirdas Kaušpėdas.

Koncerto rengėjai ilgai kalbino kitą garsenybę – Rusijos roko grupės “Bi2” lyderį. “Nebeliko laiko tęsti derybas su šiuo atlikėju”, – apie keletą mėnesių trukusių derybų rezultatus informavo renginį organizuojančios bendrovės “Tactus verus” projektų vadovas Egidijus Baranauskas.

“Tactus verus” atstovas pasakojo, jog grupės “Bi2″ baltarusių kilmės narys Liova buvo kviestas neatsitiktinai – pasipriešinimo prieš gniuždančią sistemą tapusios „Sienos” masinėse scenose pasirodys ir Baltarusijoje uždaryto, tačiau Vilniuje veiklą atnaujinusio Europos humanitarinio universiteto (EHU) studentai.

Anot organizatorių, Liova labai norėjo atvykti į šį renginį, tačiau rugsėjo pradžioje ketina koncertuoti su savo grupe kituose renginiuose, tačiau džiaugiamasi, jog “Sienos” koncertiniame atlikime dalyvaus legendinės lietuvių grupės “Antis” vokalistas A.Kaušpėdas bei kultūros ministras Vladimiras Prudnikovas.

Žymiąsias “Sienos” partijas, akomponuojant orkestrui bei chorui, taip pat atliks grupės “Inculto” lyderis Jurgis Didžiulis, Kolumbijoje su draugais jau statęs šį projektą, miuzikle “Ugnies medžioklė su varovais” Monikos vaidmenį kūrusi Ona Kolobovaitė, įvairiuose miuzikluose bei M.K.Čiurlionio meno gimnazijos statytoje “Sienoje” pagrindinį vaidmenį atlikęs Vidas Bareikis. Atlikėjams pritars jungtinis jaunimo orkestras orkestras (dirigentas Vaclovas Augustinas), chorai “Jauna muzika” ir “Ąžuoliukas” bei ritmo grupė, kurioje gros grupių “Rojaus tūzai”, “Pelenai” muzikantai.

Projekto įgyvendinimu rūpinasi trijų šalių – Vokietijos, Austrijos ir Lietuvos specialistai. Simboliška, kad šio renginio apšvietimui bus naudojama dalis autentiškos įrangos, naudotos istoriniame “Sienos” pastatyme Potsdamo aikštėje, Berlyno sienos nugriovimo metinių proga 1990-ųjų liepą. “Siena” yra labiausiai intriguojantis ir spalvingiausias albumas roko muzikos istorijoje. Pagrindinis hitas “Another Brick In The Wall” tapo ne tik “numeriu vienas” Europoje ir už Atlanto, bet ir kelių kartų pasipriešinimo autoritarizmui muzikiniu simboliu.

“Prekyba bilietais prasidejo nuo rugpjūčio 2 dienos. Pirmieji bilietai į šį renginį tekainavo vos 10 Lt, tačiau bilietus reikėtų paskubėti įsigyti, kadangi jų kiekis bus ribotas. Šiuo metu, stovimi bilietai į „Sienos“ koncertinį atlikimą tekainuoja 15 litų. Vėliau bilietai brangs.

Views All Time
Views All Time
3148
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!