Šv. Velykų dienomis prie prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ statyta didžiausia Lietuvoje ir visame pasaulyje Velykinių margučių piramidė, šį savaitgalį, per Atvelykį pavirs žaliuojančia „Atgimstančios gamtos ir paukščių piramide“. Didelį pasisekimą turėjusią Velykinių margučių piramidę nutarta neardyti iki Atvelykio. Tik dabar nuo piramidės jau nurinktus margučius pakeis atgimstančios gamtos simboliai, gyvos gėlės ir popieriniai paukščiai. Pagal organizatorių užmanymą piramidę turėtų papuošti gausus pulkas popierinių paukščių, išlankstytų pagal japonų „origami“ popieriaus lankstymo meną.

Dvi dienas (balandžio 26-27 d.) truksiančiame piramidės lankyme svečių, o ypač vaikų lauks ir kitos pramogos – dar didesnis atrakcionų parkas, Užupio teatro vaidinimai, „EuroOpa“ kolektyvo pasirodymai, vaikiškų madų demonstracijos, įvairūs žaidimai ir atrakcijos. Šalia piramidės „origami“ (popieriaus lankstymo) meistrai visus norinčius mokys lankstyti popierinius paukščius, kurie vėliau bus sodinami į piramidėje susuktus lizdus. Visi vaikai namuose išlankstę ir prie piramidės atsinešę popierinius paukščius bus apdovanoti rėmėjų prizais. Vyks ir margučių ridenimo varžybos.

Pirmoji Velykų piramidė sudėta iš 20,000 margučių iškilo Vilniaus Vingio parke 1999 metais, o 2000 metais ten pat iškilo antroji Velykų piramidė. Ją sudarė 15,000 margučių. 2001 metais Vilniuje iškilo 25,000 margučių piramidė vis tame pačiame Vingio parke. Ji pirmą kartą pateko į Lietuvos rekordų knygą. Ketvirtoji margučių piramidė iškilo jau Kaune, o ją sudarantys 30,000 kiaušinių ir vėl pateko į Lietuvos rekordų knygą, kaip didžiausias margučiais dekoruotas statinys. Šiemet per Velykas pastatytai piramidei buvo sunaudota 33,000 margučių.

Views All Time
Views All Time
3510
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!