Vakar Seime vyko Liberalų ir centro sąjungos frakcijos organizuota apskrito stalo diskusija “Elektroninė demokratija Lietuvoje: problemos ir perspektyvos”.

Renginyje nagrinėta e-demokratijos samprata, apžvelgti konkretūs užsienio šalių praktikos pavyzdžiai bei LR peticijų įstatymo pataisos, kurias įregistravo LiCS Seimo nariai Jonas Čekuolis ir Vytautas Bogušis, išsamiai pristatytas e-peticijų institutas.

Renginio iniciatorė Indrė Jakaitytė, kalbėdama apie elektroninių peticijų įgyvendinimą Lietuvoje, atkreipė dėmesį į peticijų vertės klausimą.

“Atsižvelgiant į tai, kad netolimoje ateityje peticijos bus skelbiamos valstybės institucijų oficialiuose tinklapiuose, reikia siekti vieno iš pagrindinių e-demokratijos tikslų – atspindėti kuo didesnio skaičiaus žmonių nuomonę, suteikiant galimybę pasirašyti jau esamas peticijas “online”. Tai reiškia, kad būtina keisti nuostatą dėl peticiją pasirašančių žmonių skaičiaus, kad neliktų tokios situacijos, kaip yra dabar, kuomet vieno, peticiją pasirašiusio asmens, parašas yra prilyginamas tūkstančiui parašų, t.y. nesureikšminamas pasirašančiųjų kiekis”, – pastebėjo e-peticijos įstatymo rengimo grupės vadovė I.Jakaitytė.

Diskusijos dalyviai taip pat susipažino su daug technologinių pokyčių įnešiančiu e-Seimo projektu bei aptarė problemas, su kuriomis susiduriama identifikuojant asmenis elektroninėje erdvėje.

Daugiausiai debatų sukėlė elektroninio balsavimo koncepcijos pristatymas, kuris buvo įvertintas kaip iššūkis Lietuvai ir kurio nevertėtų priimti skubotai.

Diskusijoje dalyvavęs elektroninio parašo įstatymo pataisų autorius Gintautas Babravičius pabrėžė, kad jau šiandien yra sukurtos visos galimybės plačiai naudoti informacines technologijas e-demokratijos plėtrai: e-gyventojų apklausoms, geresniam informavimui apie valdžios priimamus sprendimus.

Diskusijoje taip pat pripažinta būtinybė įpareigoti visas valdžios institucijas centralizuotai skelbti visus teisės aktų projektus viešai, kad būtų galimybė apie teisės aktus sužinoti dar iki jų priėmimo.

Liberalų ir centro sąjungos frakcijos organizuotame renginyje pagrindinius pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo Mykolo Riomerio universiteto Informatikos ir statistikos katedros vedėjas Prof.dr. Rimantas Petrauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas, VRK narys Jonas Udris, LR Seimo Informacinių technologijų departamento direktorius Jonas Milerius, Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto Elektroninio parašo priežiūros skyriaus vedėjas Evaldas Židonis.

Views All Time
Views All Time
3391
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!