Jeigu galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą tirsiančios Seimo komisijos išvados būtų nepalankios, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas teigia pasitrauksiąs ne tik iš ūkio ministro posto, bet ir Seimo. Tai V.Uspaskichas sakė pirmadienį tiesioginėje Baltijos televizijos laidoje “Ketvirtoji valdžia”.

Antradienį Seime ketinama sudaryti net tris parlamentines komisijas, kurios tirs, ar V.Uspaskichas neprotegavo bendrovės “Kėdainių agrofirma” bendraudamas su Maskvos merijos atstovais. Ūkio ministras turi dalį šios bendrovės akcijų.

“Jeigu man bus kas nors inkriminuota, aš pasitrauksiu, nes nenoriu žlugdyti sėkmingos politinės jėgos – Darbo partijos”, – laidoje sakė V.Uspaskichas, kalbėdamas apie pasitraukimą iš ministro pareigų.

“Jeigu taip būtų, tai V.Uspaskichas neturėtų likti ir Seimo nariu”, – pridūrė jis. Darbo partijos lyderis į Seimą buvo išrinktas Kėdainių vienmandatėje apygardoje. Kartu V.Uspaskichas pakartojo, jog jam metami kaltinimai nėra pagrįsti.

Parlamentinį tyrimą pasiūliusi inicijuoti Seimo opozicija remiasi Maskvos merijos vidinio susirašinėjimo dokumentu, kuriame teigiama, jog V.Uspaskichas pasiūlė su “Krekenavos agrofirma” įsteigti bendrą įmonę, kuri prekiautų Maskvoje lietuviškais maisto produktais. Panašų projektą Maskvoje jau vykdo kita Lietuvos bendrovė.

Kol kas neaišku, kaip minėtas dokumentas, kurį neva po susitikimo su V.Uspaskichu parašė Maskvos vyriausybės atstovas Baltijos šalyse Aleksandras Mizgaris, pateko į Vilniaus savivaldybę, iš kurios jį gavo ir Seimo opozicijos atstovai.

LNK televizija pirmadienį parodė interviu su A.Mizgariu, kuris patvirtino, jog buvo susitikęs su V.Uspaskichu ir lankėsi ministro šeimai priklausančio koncerno “Vikonda” įmonėse, bet neigė rašęs tokio turinio dokumentą, kokį paskelbė opozicija. “Toks dokumentas išoriškai panašus į vidinio susirašinėjimo dokumentus, bet tokio dokumento nėra”, – LNK žinioms sakė A. Mizgaris.

Darbo partijos frakcija Seime inicijavo parlamentinę komisiją, kuriai siūloma pavesti ištirti minėto dokumento autentiškumą. Praėjusią savaitę Seimo opozicija jo kopiją įteikė Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui.

Views All Time
Views All Time
203
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!