Dar neišdilo iš atminties dramatiška dviejų dainininkių kivirčo istorija su nulaužtu nagu ir gerai suplanuotomis politinėmis pasekmėmis. Istorija, plačiai nušviesta TV ekranuose bei naujienų portaluose nustelbė rinkiminę kampaniją į parlamentą. Tradicinės partijos pasigedo rinkėjų balsų, kuriuos prognozavo įvairūs tyrimai ir apklausos. „Netikėtai”, nemažą dalį balsų surinko visiškai „šviežia” partija.

Nauji rinkimai ir naujos idėjos kaip juos pakreipti reikalinga linkme. Sukuriamas naujas įvykis, nustelbiantis praėjusį. Nepaslaptis, kad prezidentinės rinkiminės kampanijos favoritei galima pakenkti tik dviems atvejais:

1. Pačių rinkėjų abejingumas „Ko eiti balsuoti jei ir taip aišku kas laimės”.
2. Informacija apie kandidatę, kurioje atsispindės masių įsisavintas BLOGIS.

Pirmąjį atvejį, atsižvelgiant į tautos lūkesčius, su šūkiais „Mums reikia Tavo balso” galima nesunkiai suvaldyti. Sudėtingiau su antruoju. Pradinis šio scenarijaus etapas jau atliekamas labai profesionaliai. Naudojama „auksinė” socialinio konflikto taisyklė „Išorinis priešas sustiprina organizacijos/ visuomenės/ tautos struktūrą”. Ši taisyklė veikia įtaigiai, sutelkia kovai, nukreipia energiją reikalinga linkme. Scenarijus klasikinis. Signalas atėjo iš liaudies. „Visuomeninės organizacijos atstovai pasipiktino…. Paprašė išsiaiškinti… Pasiteisinti… Ministrai sureagavo… Pagrasino pasikviesti į talką prokurorus… Nubausti kaltininkus…. Patikino, kad „Gender Loops” metodika nebuvo taikoma darželiuose ir t.t. Deja apie „kaltininkus” taip ir neišgirdome. Nebuvo nei viešų TV debatų, nei profesionalų (vaikų psichologų, sociologų) aptarimo ir išsamios šios metodikos analizės. Tai gal ir nebuvo kaltininkų? Užtai tikrai yra metodiškas „vinies kalimas” naujienų portalų komentaruose, jei tik tie komentarai nukrypsta nuo pagrindinės, PRIEŠO ir BLOGIO temos. Keli pasamdyti viešosios nuomonės valdymo specialistai neleidžia abejoti šeimos vertybėmis ir savo replikomis nustelbia bandančius sveikai ir blaiviai argumentuoti, apsvarstyti susidariusią situaciją. Kas gi toliau pagal scenarijų ir vieną svarbiausių konflikto taisyklų?

„Išgrynintą” blogį nesunku susieti su kandidate, kurios šeimyninę padėtį aptarinėjo sunerimę šeimos vertybių sergėtojai. Panašu, kad greitu metu sulauksime „netikėtos” informacijos apie EUROPINĮ BLOGĮ. Bręsta nauja sąmokslo teorija. Neilgai trukus išgirsime naujų „šūvių” iš oponentų stovyklos. Panašu, kad neteks liūdėti. Rinkimų štabų atstovai net ir su mažais biudžetais sugebės būti kūrybiški. Greit sužinosime kieno ausys kyšo ir kas iš naujų kandidatų savo rinkiminėje programoje remsis šventomis šeimos vertybėmis. Prezidento rinkimai prasidėjo…

Views All Time
Views All Time
1352
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!