Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas tikisi, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija kuo greičiau ištirs opozicijos mestų kaltinimų ūkio ministrui pagrįstumą, sakoma Seimo pirmininko atstovo spaudai pranešime.

Tokią nuomonę Seimo Pirmininkas pareiškė susipažinęs su trečiadienį Seimo opozicijos atstovų jam perduota medžiaga, opozicijos teigimu bylojančia apie galimą ūkio ministro viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

Susipažinęs su minėta medžiaga ir telefonu išklausęs ūkio ministro paaiškinimą, kuriuo jis paneigė mestus kaltinimus, A.Paulauskas mano, kad geriausia išeitis esamoje situacijoje – greitas, aiškus ir išsamus tyrimas, kuris atsakytų į visus iškeltus klausimus.

Seimo Pirmininkas pabrėžia, kad nuo šio tyrimo rezultatų, patvirtinsiančių arba paneigsiančių opozicijos mestus įtarimus, priklausys ir tolesni su ūkio ministro veikla susiję sprendimai, sakoma pranešime.

Opozicijos turimi dokumentai rodo, jog V. Uspaskichas yra pateikęs Rusijos pareigūnams siūlymų įsteigti bendrą Lietuvos-Rusijos įmonę, perleidžiant dalį “Krekenavos agrofirmos” akcijų Maskvos mėsos perdirbimo kombinatui. Be to, ministras siūlo būtent šiai naujai įsteigtai bendrai įmonei perleisti ir Lietuvos didmeninės prekybos terminalo bei logistikos centro statybą Maskvoje, taip pat – perregistruoti ir šio prekybos bei logistikos centro statybai numatytą žemės sklypą Maskvoje.

Pagal jau ne vienerius metus Lietuvos Vyriausybės puoselėjamą, bet iki šiol neįgyvendintą sumanymą, minėtas logistikos centras turėtų tapti pagrindine lietuviškų prekių – pirmiausia maisto produktų, tiekimo Maskvai baze.

Tokį sandėrį V. Uspaskichas esą pasiūlė balandžio 26 dieną Vilniuje viešėjusiam Maskvos Vyriausybės atstovui Baltijos šalyse Aleksandrui Mizgariui.

Views All Time
Views All Time
1404
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!