Žiniasklaidos paskelbtus duomenis, esą įmonių grupė “Rubicon Group” už jai naudingus Vilniaus miesto savivaldybės sprendimus sumokėjo 2,4 mln. litų, dolerių arba eurų “abonentu” ar “kolega” vadinamam asmeniui, turi ištirti teisėsaugos pareigūnai. Taip trečiadienį “Žinių radijui” tvirtino Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

“Tie faktai reikalauja ikiteisminio tyrimo. Mesti labai sunkūs įtarimai, ir be ikiteisminio tyrimo turbūt niekas atsakymo į visus klausimus duoti negali”, – laidoje “Pozicija” kalbėjo parlamento vadovas.

Anot jo, visuomenei pateikta informacija kelia daug klausimų. “Palikti be atsakymų, nutylėti, pavaizduoti, kad čia yra tik dviejų ūkio subjektų karas, būtų per maža”, – pažymėjo A. Paulauskas ir pridūrė, jog tik ikiteisminio tyrimo metų būtų galima išsiaiškinti, “ar tikrai čia yra karų pasekmė, ar kažkas daugiau”.

Seimo Pirmininko įsitikinimu, atskirą tyrimą galėtų atlikti ir politikai, visų pirma – Vilniaus miesto tarybos nariai, tačiau esą politinio įvertinimo nepakaktų: “Išdėstyti faktai yra ikiteisminio tyrimo objektas. Čia slypi raktas į visus atsakymus”.

Pirmadienį LNK žinios paskelbė iki šiol viešai neskelbtų duomenų, kad “Rubicon Group” už jai naudingus sostinės savivaldybės sprendimus nuo 2001 metų liepos iki 2003 metų birželio sumokėjo 2,4 mln. litų, dolerių arba eurų asmeniui, kurį įmonių grupės vadovai tarpusavyje vadina “abonentu” arba “kolega”.

Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas ketina privačiai teistis su LNK dėl apšmeižimo. Anot sostinės savivaldybės pranešimo spaudai, A. Zuoko nuomone, minėtas reportažas buvo parengtas siekiant sudaryti įspūdį, jog reportaže minimas “abonentas” turėtų būti meras. LNK žurnalistai spėlionių dėl “abonento” tapatybės neskelbė.

“Rubicon Group” taip pat rengiasi paduoti ieškinį televizijai dėl neva melagingos per televiziją paskelbtos informacijos.

Savo ruožtu Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą ir Generalinę prokuratūrą, prašydama informacijos, kas yra “abonentas” ir kiek yra pagrįsti paskelbti su šiuo asmeniu susiję faktai.

Views All Time
Views All Time
769
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!