Maskvos vyriausybės atstovas Baltijos šalyse Aleksandras Mizgaris patvirtina, kad buvo susitikęs su ūkio ministru Viktoru Uspaskichu, lankėsi ministro šeimai priklausančiose “Vikondos” įmonėse. Tačiau A. Mizgaris neigia rašęs tokio turinio ataskaitą, kokią paviešino Seimo opozicija, įtarianti V. Uspaskichą protegavus su juo susijusias įmones. Apie tai pirmadienį pranešė LNK žinios, pakalbinusios patį A. Mizgarį.

A. Mizgaris pirmiausia pažymėjo, jog Rusija šiuo atveju yra užsienio valstybė ir tarnybinio susirašinėjimo dokumentų jis neprivaląs komentuoti. “Apie tai jau buvo skelbta, kad toks dokumentas išoriškai panašus į vidinio susirašinėjimo dokumentus, bet tokio dokumento nėra”, – LNK žinioms sakė A. Mizgaris.

Pasak A. Mizgario, balandžio 20 d. vyko derybos Vilniaus savivaldybės departamentuose dėl Maskvos namų Vilniuje teisinės registracijos. Darbo dienos pabaigoje užsukau su mandagumo vizitu į Ūkio ministeriją ir pasitaikius progai trumpo susitikimo metu informavau ministrą apie Maskvoje sudarytą bendradarbiavimo su Ūkio ministerija komisiją”, – aiškino A. Mizgaris.

Rusijos pareigūnas LNK žinioms neneigė balandžio 26 d. lankęsis “Krekenavos agrofirmoje”. Paklaustas, kodėl pasirinko būtent šią įmonę, A. Mizgaris atsakė: “Domimės šia įmone ir žinome apie ją jau seniai. Dabar atsirado galimybė ten nuvykti, ne daugiau”, – sakė A. Mizgaris. Pareigūnas išsisuko nuo atsakymo į klausimą, ar į “Krekenavos agrofirmą” jis vykęs prieš, ar po susitikimo su V. Uspaskichu.

“Paprasčiausiai atsirado laiko ten nuvažiuoti balandžio 26-ąją”, – teigė A. Mizgaris. Paklaustas, ar su Lietuvos ūkio ministru buvo kalbama apie Lietuvos ir Rusijos įmonės sukūrimą tarp “Krekenavos agrofirmos” ir Maskvos mėsos perdirbimo kombinato, A. Mizgaris LNK žurnalistei atsakė, jog “konkrečiai klausimo tokio, kokį jūs pateikėte, mes nesvarstėme”.

“Svarstėme, kad yra tokia įmonė, jos patirtis labai įdomi, kad būtų galima analogišką įsteigti Rusijoje”, – aiškino A. Mizgaris.

Rusijos pareigūnas pabrėžė, jog tarnybiniame susirašinėjime nėra jokių paslapčių, tačiau dar kartą pažymėjo, jog tai – tarnybinis užsienio valstybės susirašinėjimas. Jei Lietuvos Seimo komisija kreiptųsi į Maskvos vyriausybę prašydama ataskaitos originalo, A. Mizgaris teigė nematąs priežasčių, kodėl nebūtų galima komisijai pateikti susirašinėjimo, bet “reikia motyvuotai paaiškinti, kam to reikia ir kiek tai padės išspręsti jūsų vidaus problemas”.

Pagal Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui parlamento opozicijos pateiktus dokumentus, balandžio 26 d. Vilniuje viešėjęs ir su ūkio ministru V. Uspaskichu susitikęs Maskvos vyriausybės atstovas Baltijos šalyse A. Mizgaris savo ataskaitoje Maskvos tarptautinių ryšių departamento vadovui Georgijui Muradovui rašo, kad V. Uspaskichas pasiūlė svarstyti bendros įmonės Lietuvoje įsteigimo galimybę.

Ši įmonė V. Uspaskicho siūlymu būtų įsteigta perleidžiant dalį “Krekenavos agrofirmos” akcijų vienai iš Maskvos vyriausybės įgaliotų struktūrų – Maskvos mėsos perdirbimo kombinatui.

Kaip rašo A. Mizgaris, įsteigus tokią bendrą įmonę, numatoma, kad iš Maskvos būtų tiekiami pašariniai grūdai Lietuvoje auginamiems gyvuliams, o į Maskvą būtų tiekiami jau įmonės pagaminti mėsos produktai.

A. Mizgaris savo ataskaitoje, paviešintoje Seimo opozicijos, taip pat rašo savo viešnagės Lietuvoje metu balandžio 26 d. buvęs supažindintas su Kėdainiuose įsikūrusio koncerno “Vikonda” moderniomis maisto pramonės įmonėmis, gaminančiomis aukštos kokybės produkciją.

Views All Time
Views All Time
1280
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!