Kiek daugiau nei pusė – 52 proc. – Lietuvos gyventojų mano, kad Artūras Zuokas po Prezidento Valdo Adamkaus paraginimo turėtų atsistatydinti iš Vilniaus mero pareigų, rodo “Baltijos tyrimų” rugpjūčio 17-23 dienomis atlikta viešosios nuomonės apklausa. Palyginti su vertinimais prieš du mėnesius, taip manančių sumažėjo 9 procentiniais punktais.

Kiek daugiau nei dešimtadalis – 12 proc. – apklausos dalyvių teigė, kad A. Zuokas neturėtų pasitraukti iš mero pareigų. Daugiau nei trečdalis apklaustųjų neturėjo tvirtos nuomonės šiuo klausimu – 24 proc. atsakė, kad jiems tai nerūpi. Prieš du mėnesius taip atsakiusių buvo 5 procentiniais punktais mažiau. Rugpjūtį 12 proc. respondentų visai neatsakė į šį klausimą.

Kad A. Zuokas turėtų atsistatydinti iš Vilniaus mero pareigų, labiausiai įsitikinę Naujosios sąjungos (socialliberalų) rėmėjai – 68 proc. bei Liberalų demokratų partijos rinkėjai – 63 proc.

Tam pritarė ir didesnė dalis Tėvynės sąjungos – 60 proc., Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos – 56 proc., Darbo partijos – 53 proc. bei Lietuvos socialdemokratų partijos – 51 proc. rinkėjų.

Kitokią nuomonę šiuo klausimu išsakė didesnė dalis Liberalų ir centro sąjungos rinkėjų. 52 proc. iš ketinančių balsuoti už šią sąjungą nepritartų A. Zuoko atsistatydinimui iš mero pareigų, 35 proc. pritartų tokiam žingsniui.

Po Prezidento V. Adamkaus gegužės 30 dieną netiesiogiai pareikšto nepasitikėjimo A. Zuokas pusantro mėnesio buvo sustabdęs savo kaip Liberalų ir centro sąjungos pirmininko įgaliojimus. Nors A. Zuokui metami įtarimai susiję su jo kaip Vilniaus miesto mero pareigomis, jis yra pareiškęs neketinąs trauktis iš šio posto.

Views All Time
Views All Time
1361
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!