Turbūt visi sutiksime, kad vienas labiausiai erzinančių ir šiltus vasaros vakarus gadinančių dalykų yra uodai. Kovai su uodais galima naudoti įvairius cheminius purškiklius, bet galima rinktis ir natūralias priemones. Ar kada pagalvojote, kad maždaug prieš 70 metų jokių sintetinių purškaliukų, tablečių ir apsaugančių apyrankių nebuvo, bet uodai juk buvo visada, ar ne? Grįžkime šiek tiek į praeitį ir paieškokime natūralių būdų apsaugai nuo uodų.

Uodai ir kiti vabzdžiai nemėgsta intensyvių kvapų

Iškylaudami gamtoje ar tiesiog eidami pasivaikčioti po mišką, turėkite su savimi eterinių aliejukų. Vabzdžių nemėgsta kvapiųjų citrinžolių, eukaliptų, pelargonijų, citrinos, levandos, pipirmetės, anyžių eterinių aliejų kvapų. Grynų eterinių aliejų tiesiai ant odos geriau netepti, jie gali nudeginti. Praskieskite šiuos aliejukus augaliniais aliejais, tuomet galite tepti ant odos. Grynais aliejukais galite padrėkinkite rūbų kraštelius.

Kraujasiurbiai labai nepakenčia gvazdikėlių kvapo. Šio aliejuko galite įpilti į kremą veidui, rankoms, kosmetinį aliejų. Mišiniu išsitepkite kūną. Tik nepadauginkite šio aliejuko, nes galite sudirginti arba sualergizuoti odą.

Pasigaminkite gvazdikėlių nuovirą. Užvirinkite 2 stiklines vandens. Į verdantį vandenį ėdėkite maždaug 20 gvazdikėlių, pavirkite ir 5 min. Pavirinus leiskite nuovirui atvėsti. Mišiniu išsitepkite atviras kūno vietas.

Namuose įlašinkite minėtų eterinių aliejų į aromatinę lempą ir pastatykite prie lango. Galima 4-5 lašus eterinio aliejaus įlašinti į 100-150 ml distiliuoto vandens, išplakti ir papurkšti šio mišinio ant ant rubų, plaukų bei kūno.

Kūdikius padės apsaugoti, jei patepsite vežimėlio kraštelius, kojytes.

Kraujasiurbiai nemėgsta pomidorų ir bazilikų

Jei gyvenate name, po langais galite pasodinti pomidorų. Uodai nemėgsta jų kvapo, nereikia visos lysvės, užteks vieno kito daigo.

Namuose galite supjaustyti bazilikų lapų ar ievos žiedų, padėkite ant palangės.

Uodai lyg vampyrai, todėl nuo jų gali gelbėti ir česnakas. Valgykite česnaką. Jei nemėgstate, sutrinkite česnaką ir pasigaminkite česnako sulčių. Viena dalį česnakų sulčių sumaišykite su 5 dalimis vandens, skystį gerai suplakite ir supilkite į purškimo butelį. Su šiuo skysčiu galite apsipurkšti atviras kūno dalis. Saugokite akis! Jei nemėgstat česnakų ir nenorite apsipurkšti – įmerkite į šį skystį medvilninių audinio juostelių ir jas pakabinkite strateginėse vietose – prie durų, langų ir tt.

Uodams nepatinka vėjo srovės. Įsigykite kondicionierių arba ventiliatorių. Jei naktį paliksite atsuktą į jus ventiliatorių, uodai nelys.

Gamtoje į laužą galite įmesti pušų ar eglių kankorėžių arba truputį padžiovintų kadugio spyglių.

Purškalas nuo vabzdžių

4 lašai eukaliptų eterinio aliejaus
4 lašai levandų e.a.
4 lašai rozmarinio e.a.
4 lašai arbatmedžio e.a.

Gerai sumaišykite 60 ml hamamelių hidroliato ir 230 ml vandens. Įlašinkite minėtus eterinius aliejus. Viską supilkite į tamsų purškiamą buteliuką. Galite purkšti ant kaklo, rankų, kojų bei drabužių.

Views All Time
Views All Time
3856
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!