Degalų taupymo patarimai Nesvarbu, ar vairuojate mažą, ar didelę mašiną, Jūs vistiek galite išspausti šiek tiek daugiau iš kiekvieno litro degalų. Turint galvoje šiandienines degalų kainas, kiekvienas papildomas kilometras per ilgą laiko tarpą Jums gali sutaupyti nemažą pinigų sumą. Dauguma šių patarimų tik nežymiai pagerins automobilio ekonomiškumą, tačiau naudokitės keliais patarimais iš karto ir su tuo pačiu degalų kiekiu nuvažiuosite kur kas daugiau.

1. Sumažinkite greitį.

Vienas geriausių būdų taupyti degalus – sumažinti greitį. Kuo didesnis greitis, tuo adekvačiai didesnės ir kuro sąnaudos. Jei mėgstate spausti pedalą “iki dugno”, pamėginkite keletą dienų pasivažinėti KET nustatytu greičiu. Kelionė užtruks vos keliomis minutėmis ilgiau, tačiau sutaupysite tikrai nemažai degalų.

2. Patikrinkite oro slėgį padangose.

Dauguma vairuotojų nėkreipia dėmesio į ne iki galo pripūstas padangas. Per mėnesį padangų slėgis nukrinta ~0.07 atmosferos, taip pat slėgis krinta dėl temperatūros pokyčių (~0.07 atm temperatūrai nukritus 10 laipsnių C). Mažai pripūstų padangų sukibimo paviršius didesnis, todėl didesnė trintis, ir tuo pačiu reikia daugiau degalų automobiliui išjudinti. Nusipirkite nebrangų padangų slėgio matuoklį bei stenkitės slėgį pamatuoti bent kartą per mėnesį. Slėgį tikrinkite prieš pradedant važiuoti, nes padangose esantis oras nuo važiavimo įkaista ir išsiplečia, todėl gali suklaidinti matuoklį. Kiek oro pūsti į padangas yra parašyta automobilio vartotojo instrukcijoje arba ant vairuotojo durelių rėmo esančioje lentelėje.

3. Patikrinkite oro filtrą.

Nešvarus ir šiukšlėmis užkimštas oro filtras sumažina oro patekimą į variklį, o tai sumažina galią ir ekonomiškumą. Oro filtrą nesunku patikrinti ir pakeisti – išimkite filtrą ir laikykite prieš saulę. Jei nematysite pro tarpus einančios šviesos, vadinasi turėsite įsigyti naują filtrą. Rekomenduojame pirkti daugkartinius filtrus, nes juos užtenka nuvalyti, nereikia keisti nauju filtru. Taip ne tik sutaupysite pinigų, bet ir mažiau teršite aplinką.

4. Nespauskite “iki dugno”.

Automobiliui greitėjant sunaudojama daugiausiai kuro, todėl pajudėdami iš vietos spauskite greičio pedalą pamažu. Jei vairuojate automobilį su mechanine pavarų dėže, pavaras stenkitės keisti esant žemoms apsukoms. Taip pat stenkitės įsibėgėti tik tiek, kad nereikėtų staigiai stabdyti, užtektų atleisti greičio pedalą.

5. Eismo kamščiuose stenkitės riedėti.

Ar kada pastebėjote, kad kol lengvosios mašinos pavažiuoja ir sustoja, sunkvežimiai rieda palengva ir beveik nestodami, nors ir abi eilės juda vienodu greičiu? Važiuojant pastoviu greičiu sudeginama daug mažiau kuro, nei pajudant iš vietos ir vėl sustojant.

6. Kondicionieriaus naudojimas.

Automobilio oro kondicionierius sunaudoja apie 3 arklio galias bei padidina kuro sąnaudas ~1l/100km. Todėl važiuojant nedideliu greičiu mieste ekonomiškiau yra mėgautis vėjeliu pro mašinos langą. Tačiau važiuojant greitai oro kondicionierius gali būti ekonomiškesnis už pravirus langus (sudaromas didelis oro pasipriešinimas).

7. Siauresnės padangos taupo degalus.

Plačios padangos gali pagerinti automobilio sukibimą, valdymą, atrodyti gražiau, bet tikrai nepagerins ekonomiškumo. Siaurų padangų sukibimo paviršius mažesnis, todėl važiuojant jomis sunaudojama mažiau degalų. Jei norite važinėti plačiomis padangomis, bent jau turėkite atsarginį standartinių padangų komplektą ilgesnėms kelionėms.

8. Išsivalykite automobilį.

Jei mėgstate į automobilį krauti įvairius pirkinius ar kitus daiktus ir pamirštate juos išsiimti, tuo pačiu papildomai deginate ir degalus. Kuo didesnis svoris vežamas, tuo daugiau degalų sunaudojama, tad kartkartėmis patartina iškraustyti automobilį. Net jei atsikratysite 20-30kg, tai bus geras rezultatas.

9. Pirkite mažesnius automobilius.

Jei šiuo metu ieškote naujos mašinos, patariame rinktis mažesnius automobilius. Šiandieniniai maži automobiliukai erdve salone nenusileidžia įprastiems sedanams. Baiminatės dėl saugumo? Maži automobiliai kuriami taip, kad išlaikytų susidūrimus su didesnėmis mašinomis.

10. Nevairuokite.

Turbūt pats pagrindinis patarimas. Jeigu reikia nuvykti iki parduotuvės, esančios už 500m, duonos ir sviesto, eikite pėščiomis. Laiko tai kainuos beveik tiek pat, kiek važiuojant automobiliu, bet ne tik sutaupysite degalų, o dar ir pramankštinsite savo kaulus. Taip pat išbandykite alternatyvias transporto priemones, kaip dviratis.

11. Degalus pilkite lėtai.

Kuo lėčiau pilsite degalus, tuo mažiau į baką paklius su degalais susimaišiusio oro, todėl įsipilsite daugiau degalų.

Views All Time
Views All Time
3288
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!