Britų trumpaplaukė (Britich shorthair)
Apibūdinimas:
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Ūgis: priskiriamos vidutinėms ir didelėms katėms
Svoris: 4 – 8 kg
Gyvenimo trukmė: 10 metų
Veislės istorija. Mokslininkai ligi šiol tebesiginčija, kas į Britaniją atgabeno pirmąsias namines kates – senovės Romos legionieriai ar Finikijos pirkliai. Kaip ten bebūtų, netoli Selčesterio ir Berkšyro miestų, apdegusio namo griuvėsiuose, rasti naminės katės palaikai. Gaisras nusiaubė visą turtingų namų kvartalą ir palaidojo ne tik šeimininkų mantą, bet ir mylimus gyvūnėlius. Tais laikais (maždaug IV mūsų eros amžiuje) katė buvo retas, egzotiškas ir brangus gyvūnas, kurį įsigyti galėjo tik pasiturintys miestiečiai.
Charakterio ypatybės. Tai meilios, švelnios, supratingos, judresnės nei persų veislės katės. Jos labai paplitusios ir mėgstamos ne tik Europoje, bet ir kituose žemynuose. Žmonėms jos patinka, nes yra taikios, kantrios, linksmos, stabilios psichikos, be nereikalingų emocijų katės. Dažniausiai bet kurioje situacijoje išlieka ramios, todėl šeimininkams nesukelia daug papildomų rūpesčių. Gerai jaučiasi gyvendamos kaime ir mieste, kaime mėgsta pamedžioti. Mielai bendrauja su kitomis katėmis ir šunimis.
Išvaizda. Šios veislės katės plačia krūtine, raumeninga nugara ir pečiais, trumpomis masyviomis galūnėmis, storomis ir apvaliomis letenėlėmis, stora, palyginti trumpa, lengvai išlenkta uodega. Galva apvali, masyvi, snukis platus, smakras tvirtas ir storas, nosis trumpa, tiesi, be įlinkimo kaip „persų“. Trumpos, kiek suapvalintos, viena nuo kitos nutolusios ausys. Didelės apskritos, plačiai atmerktos akys. Jų spalva priklauso nuo kailio spalvos. Kaklas trumpas ir storas. Kailis švelnus, su pavilne. Jų kailis būna įvairiausių spalvų ir tekstūros (vienspalvės, margos, vėžlio kiauto piešinio, rainos, sidabraspalvės), tačiau geriausia ir iki šiol populiariausia tebėra melsvoji.
Kailis ir jo priežiūra. Britės – labai švarios ir nereiklios katės. Tai tikri „kambariniai“ gyvūnai. Tačiau mūsų šalyje šiuo metu jos tebėra gana retos. Jos išvestos Anglijoje 1870 m. , kai norėta turėti populiarią naminę katę, kuriai nereikėtų atidžiai prižiūrėti kailio. Tankus trumpas kailis šiugždus ir stangrus. Dėl storumo ir tankumo jis ne glotnus, o šiek tiek papuręs. Ją kartą per savaitę pakanka sušukuoti šerių šepečiu, ir kailis bus gražus. Kai katė šeriasi, negyvus, išslinkusius plaukus geriausia šalinti guminiu šepečiu.
Mityba. Idealiausia šėrimo forma – gerai žinomų firmų gatavi sausi pašarai, parduodami tik zoo parduotuvėse ir veterinarijos gydyklose (rekomendacija ROYAL CANIN, Nature’s Protection). Juose yra pakankamai vitaminų ir mineralinių priedų, taigi papildomas jų kiekis nereikalingas.
Ko negalima duoti: dešrų, dešrelių (ypač rūkytų), vyniotinių ir kitų gatavų mėsos gaminių, saldumynų.
Visada prieinamoje vietoje – indelis su šviežiu vandeniu.
Išsamesnė informacija teikiama šiuo nr: 8 700 5505