Perlas
Šių dienų metodai renkant kriaukles iš jūros dugno liko beveik tokie patys kaip ir prieš 2 tūkstančius metų, gal tik kelios detalės – akiniai, apsauginės pirštinės, nosies spaustukai, stipresni lynai.
Perlų ieškotojai (narai) surenka moliuskus iš jūros dugno į specialius sietelius. Tai labai pavojingas ir sunkus verslas. Išlipę į krantą žvejai atidaro ir kruopščiai apžiūri kriaukles. Net tradicinėse kriauklių gaudymo vietose iš 30-40 kriauklių randamas vienas perlas, tačiau kartais pasitaiko, kad vienoje kriauklėje būna trys ir daugiau perlų. Yra žinomas atvejis, kai vienoje Indijos pakrantėje buvo rasti vienoje kriauklėje net 87 perlai.
Perlas – vienas mėgiamiausių juvelyrinių akmenų ir naudojamas ne tik juvelyrikoje. Jis vienintelis nebūna apdorojamas, todėl, praradus blizgesį, atstatyti jo neįmanoma. Perlai, kaip žmonės, miršta. Maždaug 200 metų perlas pasidaro visai juodas ir tampa neįmanoma jo atskirti nuo juodinto plieno. Rasti senovinėse kapavietėse perlai, vos prie jų prisilietus, subyrėdavo lyg dulkės, rudi milteliai ar tiesiog dingdavo, kai tuo tarpu granatai, deimantai ir kiti akmenys šimtmečiais liko nepakitę.
Sudaranti perlą organinė medžiaga gali išdžiūti ir mirti, todėl perlo amžius yra ribotas, po ko jis ima blėsti, sluoksniuotis, irti. Vienok, teisingas perlo saugojimas prailgina jo gyvenimą ir padeda išlaikyti grožį ilgus metus. Pirmiausia sąlyga- kad perlas nesentų, jį reikia nešioti. Nereikėtų saugoti perlo per daug drėgnoje ar sausoje vietoje bei per ilgai laikyti saulėje. Jeigu perlas ima blėsti, praplaukite jį sūriu vandeniu arba angliarūgščiu kaliu, po ko eteriu arba perpilkite jį silpnai muilinu vandeniu.
Manoma, kad perlas yra nelaimingas akmuo, kadangi jame koncentruojasi neigiama Mėnulio jėga ir energijos (baltasis perlas), saturno energija (tamsusis ir juodasis perlas), Neptūno energija (opalo spalvos perlas).
Perlas suteikia didžiulų magiškų galių bei apsaugo nuo artėjančios nelaimės. Jis taip pat yra ištikimybės ir meilės bei vedybinių santykių saugotojas. Senovėje žmonės tikėjo, kad nesąžiningo, galinčio išduoti ir nesilaikančio principų žmogaus nešiojamas perlas blėsta. Tokiu būdu, perlas tampa žmogaus elgesio teisėju ir barometru. Jis suteikia savo nešiotojui sveikatą bei senovėje buvo naudojamas kaip vaistinis preparatas: skystis, kuriame virė perlas, buvo vartojamas gydant kraujo ligas, mažakraujystę. Trinto perlo milteliai su buivolės pienu turėjo saugoti nuo blogos akies ir suteikdavo galią numatyti ateitį. Geriausia yra nešioti perlų karolius. Jie stiprina gyvybines jėgas (ypatingai raudonasis perlas), silpną regėjimą, valo kraują nuo juodosios tulžies (pagal Aristotelį), ramina širdį, apsaugo nuo išgąsčio ir depresijos.
Astrologai įspėja, kad su šiuo akmeniu reikia elgtis atsargiai. Jeigu žmogus nesusivaldantis, tai perlas gali visiškai jį dezorganizuoti ir padaryti nusivylusiu žmogumi. Perlas skirtas tik labai užtikrintiems savimi, net fanatiškiems žmonėms, kuriems jis suteikia objektyvumą ir galimybę veikti. Jis stiprina artumą tarp žmonių, naikina puikybę ir garbėtroškiškumą, suteikia galimybę apžvelgti praeitį ir suvokti karmą.
Būdamas platinos arba sidabro aptaise, perlas suteikia skausmą, ašaras ir sielvartą, nerekomenduojamas jaunamartėms (dėl šios priežasties jaunųjų nuometai nepuošiami perlais).
Netinkamas perlas ir meilės nuotykiams, kadangi jis sustiprina meilę vieninteliam žmogui, garantuodamas ištikimybę.
Negalima nešioti perlo dirbantiems su vaikais žmonėms bei keliautojams ir aktoriams- jis nepalankiai veikia norinčius užsiimti asmenine veikla.
Perlas rekomenduojamas nešioti gimusiems Vėžio, kartais Vandenio ir Žuvų ženklo žmonėms. Europoje perlas laikomas ilgaamžiškumo, o Indijoje – klestėjimo ir gerbūvio simboliu
Straipsnį parašė Sergejus Azanovas
Parapsichologas
„Lemtis“ 2000 Nr. 6(29)