Šį pranešimą norėčiau pavadinti ne visai eiliniu, vienu iš daugelio svetainės tekstų jos ištikimiems lankytojams; atsižvelgiant į temos pavadinimą, tai būtų savotiškai atviras laiškas įtakingiems šalies politiniams sluoksniams, jų rinkėjams bei žiniasklaidai, tam tikra prasme taip pat prisiimančiai dalį atsakomybės už svarbios informacijos laiku pateikimą ir budrumą stebint svarbius visuomeninius politinius procesus. Tikėdamasis, kad jis vienokiu ar kitokiu būdu visus juos pasieks, pereinu prie pranešimo dėstymo.

Nuo maždaug 2004m. gegužės mėn., kai tranzitinis Saturnas pereis Lietuvos Respublikos 1918ųjų metų horoskopo ascendentą, vieną iš pačių jautriausių astrografiko ašių, Lietuva įžengs į naują 4 – 5 metų trukmės savo istorijos tarpsnį. Tai sutaps su keliais Seimo rinkimais, dar kartą vyks nauji Prezidento rinkimai, pagaliau šiandien 2004m. gegužės pradžia minima kaip data, kai mus priims į Europos Sąjungą. Žodžiu, įdomių įvykių nestokosime, bet matyt ne gausoje esmė; kaip astrologui man aktualiau, koks bus to tarpsnio finalas, ir kas gi slypi už dabartinių vadinamųjų “strateginių” Lietuvos tikslų.

Jei kalbėsime apie patirtį, tai politinių kombinacijų mūsų sąmonėje greitai nebepritruks: buvome išrinkę LDDP Seimą, matėme, kaip valdo konservatoriai, neseniai buvo progos stebėti Naujosios sąjungos ir liberalų partijos draugystę, pastarieji suskilo į du panašiu pavadinimu politinius junginius, bet štai vieni iš jų, vadovaujami E. Gendvilo, pajudėjo link centro dešinės bloko…Taigi panašu, kad artimiausiu laiku mūsų jau niekas labai nebenustebins (gal iš dalies dėl to, t.y. dėl nusivylimo susiskaldymais, ambicijų konfrontacija, šį kartą balsavo tik pusė šalies gyventojų?), bet kita vertus gal ir gerai: patys politikai bręsta, o kartu su jais ir mes, jų rinkėjai.

Tačiau jei kalbėsime apie finansinius svertus, situacija čia bus kitokia. Nesiimsiu gvildenti dabar plačiai diskutuojamos temos, tai kas gi parėmė būsimąjį prezidentą Rolandą Paksą, ar tame nebuta Rusijos interesų; kita vertus, reklaminių klipų trukmė ir jų dažnumas TV kanaluose rodo, kad dideli pinigai gali labai daug. Lietuvoje tai naujas reiškinys, bet reikia pripažinti, jog būtent jam mes dar neturime imuniteto, ir atsižvelgiant į tai, kad mūsuose dar tebedominuoja sovietmečiu susiformavusios kartos, kyla didelis pavojus rimtai suklupti. “Žodžio laisvėje” (LNK TV 2003m. sausio mėn. 29d.) pasisakęs p. Gricius buvo visiškai teisus, tad ir mano įspėjimas nuskambės ta pačia linkme:

“Bet kokios ekonominės sąjungos su kaimyne Rusija privalo būti labai atidžiai įvertintos ne tik finansinių, bet ir politinių interesų požiūriu. Mūsų ekonomistų ir derybininkų neturėtų užmigdyti p. Uspaskicho deklaruojama idėja, kad “rusams čia investuoti ramiau negu savo šalyje”, kad “mes esame saugumo garantas jų pinigams”. Tas kaimynas svarbus, bet ne vienintelis. Pabrėžiu, jei budrumas bus prarastas, per artimiausius 4 – 5 metus valstybė taps taip smarkiai priklausoma nuo išorės faktorių, jog 2008 – 2010m. susilauks smūgio per pačias politines/ekonomines šalies šaknis, ir tas smūgis bus keliskart skaudesnis nei dabartinis kai kurių sluoksnių nepasitenkinimas, kad rinkimus laimėjo R. Paksas. Savaime aišku, kad tas perspėjimas liečia ne tik išorinius kontaktus, bet ir vidinius politinius pokalbius tarp partijų, ypač tarp tų, ką mes vadiname lyderiais, nes tai nuo jų sprendimų priklausys politinis valstybės gyvenimas. Primygtinai perspėju, neužsimokite per plačiai, nes tai atsigręš ne tik prieš valstybę, bet ir prieš Jus pačius, kaip vadovus, ir nesunkiai užtrauks tautos pasipiktinimą bei nusigręžimą nuo jūsų”.

Iš tiesų, 2008 – 2010m. laikotarpyje susikurs toks stiprus astrologinis įtampos fonas, kokio dar nėra buvę iki šiol. Štai Atkurtos Lietuvos horoskopo atžvilgiu tranzitinis Plutonas (transformacija ir totalios permainos) oponuos to brėžinio Jupiteriui, stovinčiam 8e, šalies finansinių atsargų name; tranzitinis Neptūnas (chaosas ir dviprasmybės) susijungs su ašimi IC (šalies pamatai, t.y. nacionalinis saugumas, opozicijoje esančios partijos, masė) ir oponuos ašiai Mc (pozicijoje esantys valdžios organai); tranzitinis Uranas (radikalios netikėtos permainos) susijungs su brėžinio Saule (aukščiausi valdžios organai: prezidentas, premjeras, Seimo pirmininkas, šalies vyriausybė), o tranzitinis Saturnas (kontrolė) iš pradžių oponuos Merkurijui (ryšiai ir komunikacijos), vėliau palies tą pačią Saulę. 2009m. liepos 22d. įvyks Saulės užtemimas, kurio taškas bus gana tikslioje opozicijoje Atkurtos Lietuvos horoskopo valdovui Marsui…nemalonus reiškinys bendrame visų šių įtakų fone.

Ne ką švelnesnės įtakos ir Lietuvos Respublikos horoskopo adresu. Tranzitinis Saturnas 2008m. pradžioje oponuos brėžinio ašiai Mc; tranzitinis Uranas formuos pusės kvadrato ryšį su Mėnuliu, to brėžinio pagrindiniu šeimininku; tranzitinis Neptūnas iš pradžių susijungs su Uranu, o po to ir su Saule; tranzitinis Plutonas mes kvadrato ryšį Marsui, o 2010m. stos opozicijon į savo paties padėtį. 2008m. rugpjūčio mėn. 1d. įvyks Saulės užtemimas, sutapsiantis su Saturnu, užimančiu finansinį II namą. Žodžiu, bent devyni – dešimt svarbių kontaktų, ir visi tokie, kad, atvirai kalbant, apie juos pagalvojus plaukai ant galvos šiaušiasi.

Kadangi pirmos krizę signalizuojančios įtampos sutampa su 2008m. pradžia, linkstu spręsti, kad Rolando Pakso valdymas bei galimybės įgyvendinti savo rinkiminius pažadus…nebus tokios sklandžios, kaip kad dabar tikimasi. Tačiau lygiai taip pat tie, kas jam ir jo politikai oponuoja, neturėtų pamiršti, kad ateinantis 5 metų periodas yra gana slidus, klastingas bet kam, kas dominuos vienas kitą pakeisiančiose Seimo daugumose. Ir jei žiūrėsime iš fatalinio taško, tai 2004 – 2008m. Seimo darbas bus ne ką daugiau vaisingas nei paskutinių dviejų, nes tai jo kadencijos pabaigoje Lietuva ir įžengs į minėtą laikotarpį.

Vytautas K. Jaunesnysis (2003)

Views All Time
Views All Time
3618
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!