Ilsėtis bet kaip negalima
Garsus parapsichologas Vladimiras Azanovas įspėja, kad žmonės, neteisingai pasirenkantys poilsio formas ir vietą, rizikuoja savo sveikata. Nors pastaruoju metu vis daugiau žmonių savaitgalius praleidžia užmiestyje, anot V.Azanovo, ne visiems gamta – geriausia vieta poilsiui.
„Gal ir keistai nuskambės, bet mieste gimę žmonės geriau atsipalaiduoja savo aplinkoje – gatvėse, kavinėse, net „Akropolyje“. Gamtos prieglobsčio jie pradeda ieškoti tik maždaug nuo 40-ties“, – savo pastebėjimais dalijosi pašnekovas.
Alkoholis ar tabletės?
Lietuvoje labai populiari atsipalaidavimo forma – alkoholis. Anot V.Azanovo, 100 g degtinės leidžia smegenims pailsėti lygiai taip pat kaip raminamieji vaistai. Moterys linkusios gerti tabletes, o vyrai – alkoholį.
„Kartais klientės guodžiasi, kad jų vyras geria. „Jūs irgi geriate“, – atsakau. Moteris išplečia akis. „Juk tabletes geriate – nuo spaudimo, kitų negalavimų. Ar galite jų atsisakyti?“ – klausiu. Pasirodo, kad ne“, – pusiau juokais, pusiau rimtai pasakoja pašnekovas.
Pasak parapsichologo, norint atsikratyti priklausomybės nuo tablečių ar stikliuko, reikia rasti alternatyvą – sportą, plaukimą, pasivaikščiojimus po parką ar meditacijas. Kad normaliai jaustumės, kasdien su savo mintimis turime pabūti bent porą valandų.
Tai per didelė prabanga? Tačiau tuomet teks rasti laiko pagulėti ligoninėje, įspėja pašnekovas. Tai gerai žino japonai. Mat šioje šalyje žmogui susirgus, jis dažnai tiesiog atleidžiamas iš darbo.
Pasitikėkite kate
„Po darbo būtina užsiimti veikla, kuri teikia pasitenkinimo. Pasimokykite iš gyvūnų – jie niekada nesėdi vienoje vietoje. O mes prisirišame prie savo buto, darbo. Tai nereiškia, kad kas keletą metų būtina keisti butą. Tačiau baldus perstumdyti naudinga“, – pataria V.Azanovas.
Be to, verta žinoti, kur namuose yra vadinamosios patogeninės zonos. Anot pašnekovo, kas 1–1,25 m kiekviena patalpa išraižyta energetinių linijų.
Ten, kur jos kryžiuojasi, susidaro neigiamos energijos zonos. Tokioje zonoje miegodami rizikuojate susirgti vėžiu. Joje dirbant prasidės galvos skausmai, kentės kiti organai.
Geriausiai šias zonas jaučia katės. „Jeigu katė įsitaiso ant jūsų lovos ar kėdės, galite būti tikri, kad miegate ar dirbate tinkamoje vietoje“, – teigia pašnekovas. Dar vienas V.Azanovo patarimas: lovą reikia statyti taip, kad galva būtų nukreipta į šiaurę ar šiaurės rytus. Mat ši kryptis sutampa su mūsų kraujotaka.
Pagrindiniai “vampyrai”
Daug energijos prarandame konfliktuodami. „Kai prasideda lietus, mes slepiamės arba traukiame skėtį. Konflikto metu to nedarome, o prarasta energija atsistato tik po 3–4 valandų“, – teigia pašnekovas.
Žmonės prastai jaučiasi ir dirbdami ne savo darbą. Parapsichologas atsimena atvejį, kai į jį kreipėsi jaunas žmogus, kuriam skaudėjo kojas: „Jis gulėjo ligoninėje, bet medikai nepadėjo. Pasiūliau jam keisti darbą. Iš pradžių žmogus pasipiktino. Jis tikėjosi, kad pamojuosiu rankomis ir skausmo neliks. Tačiau po trijų savaičių atėjo padėkoti: „Tik padėjau pareiškimą ant stalo, kojas skaudėti nustojo“. Dabar jis taiso televizorius – jau užsirekomendavo, jam ketina padidinti algą. Anksčiau tai buvo jo hobis“.
V.Azanovo teigimu, nemėgstamas darbas, nuolatinis dėl jo patiriamas stresas gali pavogti iš mūsų net 10 gyvenimo metų.
V.Azanovo kvėpavimo pratimas
Susijaudinęs žmogus kvėpuoja labai greitai. Tuo tarpu atsipalaiduoti ir pailsėti įmanoma tik kvėpuojant lėtai. Ramiai atsisėskite, patikrinkite, kad būtų tiesi nugara, rankų ir kojų nekryžiuokite. Visą dėmesį sutelkite tik į kvėpavimą.
Mokykitės kvėpuoti diafragma, kad plaučiai gautų pakankamą kiekį deguonies. Po 10 min. jausitės pailsėję – sugrįš visos prarastos jėgos.