Ginčai dėl paminklų užrašų
Fredas Asteras buvo garsus šokėjas ir aktorius. Tačiau Astero kapas Čatvorto mieste (Kalifornija) primena mums tik apie viena: našlė liko viena. Jo antroji santuoka su Robin vyko 1980 metais, kai jam buvo 81-eri, o jai – 35-eri. Po to, kai jis mirė 1987 metais, ji užrašė ant antkapinio paminklo: „Fredas Asteras. Aš visada tave mylėsiu, mano brangusis. Ačiū tau“.
Iš to galima daryti išvadą: jei norite, kad virš jūsų kapo būtų parašyta apie jus, reikėtų pareikšti savo norą. Kitaip tas, kuris bus atsakingas už užrašą, parašys kažką tokio „užteks kalbėti apie tave, geriau jau aš pasakysiu apie save“.
Verta pagalvoti apie savo būsimą antkapinio paminklo užrašą dar ir todėl, kad mes įžengėme į aukštų technologijų ir naujų galimybių epochą. Šiandien į antkapio lentą galima įmontuoti aparatūrą, kuri atkurs mirusiojo garso įrašus, arba išgraviruoti lazerinius mirusiojo mėgstamų naminių gyvūnų ar jo automobilio atvaizdus. Naujos technologijos leidžia perkelti vaizdus iš nuotraukų ant paminklų, taip pat pavaizduoti daug ką – nuo mėgstamų mirusiojo dainų tekstų iki patiekalų paveikslėlių.
Atsižvelgiant į visa tai, jei jūs norite, kad jūsų namiškiai ant paminklo parašytų kokį nors eilėraštį ar pacituotų jūsų paskutinio reziumė tekstą, derėtų pasakyti jiems apie tai iš anksto.
Buvo pateiktas prašymas gauti leidimą gaminti oro poveikiui atsparų antkapinį paminklą, kurio viduje būtų įmontuota atminties sistema su mikroschemomis, o iš išorės – plokščias televizoriaus ekranas. Šiame ekrane bus rodomos ištraukos iš mirusiojo gyvenimo, tuo pačiu metu gali skambėti jo balso pranešimai vaikams.
„Ateityje žmogus galės vaikščioti po kapines su nuotolinio valdymo pultu rankose, spaudinėti jį ir klausytis, ką mirusieji norėjo pasakyti savo vaikams, – teigia Kalifornijos išradėjas Robertas Barouzas, pateikęs prašymą gauti leidimą. – Tokiame laiške gali nuskambėti tai, ką mirusysis, pavyzdžiui, bijojo pasakyti dar būdamas gyvas“.
Jei velionis nepareiškė savo valios dėl technologinių naujovių savo Amžinojo poilsio vietoje, visus sprendimus teks priimti jo artimiesiems.
Ant Chiter O‘Rurkės – mergaitės, kuri 1982 metais suvaidino Kerol En vaidmenį filme „Poltergeistas“ ir mirė 1988 metais būdama dvylikos, kapo nurodyti jos vardas, pavardė, gimimo ir mirties metai, žodžiai „mylima duktė-sesė“ ir po to žodžiai „Kerol En – „Poltergeistas I, II, III“.
Kompanijos „Maine Memorial Co.“ prezidentas Polas Di Mateo bando atkalbėti kai kurias šeimas, kad šios atsisakytų netinkamų užrašų ant savo artimųjų antkapinių paminklų. Jis pasakoja, kad ne per seniausiai vieni lankytojai užėjo į jo biurą prašydami ant jų artimųjų, mirusių dar ketvirtajame dešimtmetyje, paminklo užrašyti „Visaip atsitinka“. Kai ponas Di Mateo atsisakė įgyvendinti šią idėją, šeimos nariai patys užrašė tuos žodžius.
Kita šeima, netekusi artimo žmogaus, kuris nuskendo žvejodamas, norėjo pavaizduoti ranką, kyšančią iš vandens ir besikabinančią už valties krašto. Di Mateo atkalbėjo žmones, sakydamas „Kai jūs ateinate į kapines, jūs turite prisiminti tik gera“.
Neseniai vienas keistuolis ant savo kapo pareiškė norįs matyti tokius žodžius: „Ačiū, kad užėjote“.
Kai kuriems žmonės vis viena, kas bus parašyta ant jų paminklų. Interneto svetainės „Findagravecom“ savininkas Džimas Tintonas sako, kad netiki gyvenimu po mirties. „Jei mano žmona panorės užrašyti kvailą frazę ant mano kapo, tegul. Vargu ar aš, būdamas miręs, matysiu savo kapą ir priekaištausiu jai dėl to!“
„THE WALL STREET JOURNAL“