Sveikos meilės taisyklės
Ligos lengviau išvengti, negu ją nugalėti, tad verčiau pasirūpinti, kaip sukurti harmoningus santykius, o ne domėtis, kaip juos pataisyti
Amerikiečių psichologė Treisi Kebot, laikoma termino “sveika meilė” autore, savo darbuose nurodė principus, kurių laikantis galima sukurti tokius santykius, kurie daro žmones laimingus. Tai daug geriau, nei dėl meilės netekti ramybės, apetito ir net susirgti nemiga. Tai, beje, beveik visuomet yra meilės krizės palydovai.
Turi būti geriau
Kai du žmonės užmezga santykius, jų abiejų gyvenimas turi tapti geresnis, nei buvo prieš tai. Jei kažkuriam iš jų dėl partnerio elgesio ar mąstymo būdo bei įpročių, gyventi tapo sudėtingiau, geriau tokius santykius nutraukti, nei tęsti. Anksčiau ar vėliau juos ištiks krizė, o išsiskyrimas gali būti ne tik dar sunkesnis, bet ir skaudesnis.
Meilės neįmanoma nupirkti. Jei kuris nors tai daro dovanomis ar padidintu dėmesiu, paslaugumu, tegu nesitiki, kad to pakaks, juolab atsipirks. Labai dažna situacija, kai vyras palieka žmoną, kurios elgesys yra tarsi be priekaištų. Ji rūpinasi viskuo iki smulkmenų, pamiršusi, kad pati turi poreikių ir darosi vis labiau nelaiminga. Būna, kad vyras klusniai pildo visus žmonos pageidavimus, o ji palieka jį dėl kur kas mažiau atidaus vyriškio. Dėkingumas nėra tai, kas gali priversti žmogų ilgai būti šalia.
Pavydas – žudikas
Pavydas yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių numiršta meilė. Reikia vengti jį išprovokuoti, nes tai yra žaidimas su ugnimi. Ji būtinai apdegins kažkurį iš dviejų. Žmonės ir taip turi polinkį pavydėti, nes ne visuomet pasitiki savimi ir neatmeta galimybės, kad partnerį gali sugundyti kažkas už juos įdomesnis ar efektingesnis.
Kai žmonių tarpusavio santykiai yra sveiki, jie vienas nuo kito priklauso vienodai. Tikrai mylintis žmogus niekuomet nereikalaus iš partnerio įrodyti, kad ir šis jį taip pat myli. Jam atrodys, kad pakanka rodyti savo meilę.
Reikia saugotis noro pakeisti partnerį. Jei jis pavirs kitu žmogumi, gali paaiškėti, kad tas naujasis nebenorės likti drauge.
Sunku mylėti žmogų, kuris išgyvena depresiją. Meilė turi daryti žmogų laimingą, tačiau buvimas šalia nelaimingo tokią galimybę labai sumažina. Neteisinga reikalauti iš partnerio, kad jis suteiktų laimę, tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus ir tik jis pats gali toks tapti.
Toks tokį pažino
Moterys nori tikėti, kad jas myli paslaptingas ir nepasiekiamas princas, o ne besikankinantis “psichas”. Vyrai nemėgsta isterikių ir panašių į sulėtinto veikimo minas – nežinia kada ir ko iš jų tikėtis. Visiškai neprognozuojamas elgesys gadina nervus, o visiškai prognozuojamas kelia nuobodulį.
Staiga plykstelėjusi meilė taip pat greitai gali ir užgesti. Jeigu partneris suprato, kad gali blogai su jumis elgtis, teks įdėti labai daug pastangų, kad jis tą nuomonę pakeistų.
Jeigu koks nors suplanuotas poelgis kelia abejonių, geriau to nedaryti. Verčiau palaukti, kada į galvą ateis geresnis sprendimas. Geriau susilaikyti ir nuo tokių veiksmų, kurie reikalauja pernelyg didelių pastangų ir demonstruoja ypač didelį suinteresuotumą. Tai paprastai nėra itin vertinama arba net gali išgąsdinti.
Žmonės komfortiškiau jaučiasi su to paties socialinio sluoksnio partneriu. Jei ieškote princo su baltu mersedesu, geriau pačiai būti princese su “Porsche” kabrioletu. Turi sutapti ir požiūris į gyvenimo vertybes, išsilavinimo lygis. Charakteris neturėtų būti pernelyg panašus, nes, pavyzdžiui, optimistas padeda pesimistui, o du pesimistai ar du optimistai gali priimti ne visai adekvačius realiai situacijai
sprendimus.
Šios taisyklės yra ypač naudingos apmąstymams, ar prasidedantys santykiai yra perspektyvūs, kol jie nenueina pernelyg toli. Kai žmonėms atrodo, kad jie vienas be kito nebegali gyventi, proto balsas nieko nebereiškia. Kad ir kaip partneriai vienas kitam netiktų, išsiskyrimas jiems būtų pati baisiausia išeitis.
Pagal užsienio spaudą parengė D.V.