Ar skirtingi žmonės gali būti kartu?
KLAUSIMAS: ar gali vaikinas, kurio charakteristikos: metų skaičius, odos spalva ir asmenybė, visiškai skiriasi nuo mano bruožų, tapti mano mylimuoju? Neseniai susipažinau su vienu žmogumi, kuris kardinaliai kitoks nei aš.
Tačiau manau, kad jį įsimylėjau. Ar mes galime būti kartu, ar tai tik tuščios viltys?
ATSAKYMAS: taip. Skirtumai yra viena iš romantiškų santykių priežasčių, jei tavęs netrauktų skirtumai, tu tiesiog susitikinėtum su savo klonu.
Metai – daug sėkmingų porų skiria kelių metų skirtumas. Svarbiausia yra jausti, kad tu ir tavo draugas esate partneriai, kad amžius nėra kliūtis, kad jūsų interesai, mąstymas, vertybės yra panašios.
Amžiaus skirtumo spąstai atsiranda tada, kai vienas iš poros pradeda dominuoti, vien dėl to, kad yra daugiau gyvenime patyręs, išmintingesnis ar netgi turi daugiau pinigų.
Toks nelygybės skatinimas gali kilti dėl ją skatinančios žmogaus kompleksų, nepasitikėjimo savimi, perdėto savarankiškumo, asmenybės nebrandumo, ar patiriamų psichologinių problemų.
Dėl šių priežasčių ir buvo sukurti įstatymai, kurie apriboja suaugusių žmonių lytinius santykius su nepilnamečiais.
Tokie įstatymai kiekvienoje valstijoje ar valstybėje skiriasi. Tačiau, kiek aš žinau, jokie įstatymai nedraudžia susitikinėti su vyresniais asmenimis.
Odos spalva – šiais laikais, tarprasinių santuokų skaičius didėja. Galiausiai, juk mus skiria charakterio savybės, elgesio skirtumai, bet tikrai ne odos spalva, teisingai?
Tačiau visuomenės nuostatos šiuo klausimu yra prieštaringos – rasizmas vis dar egzistuoja. Kai kurie žmonės tvirtina, kad visos tautos turi turėti savąjį išskirtinumą ir smerkia tuos, kurie ieško tautų bendrumo ir šeimyninių ryšių.
Baisiausia, kad vis dar gyvena žmonių, kurie užpuola kitataučius.
Jeigu tu manai, kad tau patinka kitos rasės atstovas, norėdami būti drauge, turite nuspręsti, kaip išvengsite rasizmo.
Kartais spaudimas bendrauti tik su savo rasės atstovais būna ne išoriškas, o vidinis. Todėl tu turi paklausti savęs, ar tu jausiesi gerai su žmogumi, kurio kultūra, vertybės ir praktika skirsis nuo tavųjų?
Jeigu tu esi krikščionė, ar jausiesi gerai draugaudama su musulmonu? Jeigu esi europietė, ar jausiesi patogiai susitikinėdama su azijiečiu? Ar galėsi išeiti į viešumą su imigrantu iš kitos šalies?
Kai kurie žmonės vertindami kultūrų skirtumus pernelyg pasitiki globalizacija ir jos įtaka. Kol kas kultūriniai skirtumai vis dar egzistuoja ir yra pakankamai gajūs.
Patariu tau kuo daugiau sužinoti apie vaikino kultūrą, ar joje nėra kitataučius žeidžiančių tradicijų ar viską tu gali toleruoti?
Asmenybės bruožai – ar tikrai priešingybės viena kitą traukia? Kartais taip, tačiau kartais ir ne. Tylesnis žmogus turėtų puikiai sutarti su triukšmadariu, tačiau, jei triukšmas tyliajam tik „tampo nervus“, vadinasi, šansai, kad šie žmonės taps pora labai menki.
Kartais aktyvus žmogus puikiai sutaria su ramesniu, kadangi ramesnis sugeba prisiderinti prie draugo temperamentingumo ar nuotaikų kaitos.
Tačiau kartais ramesnysis nebepakelia kito žmogaus ekscentriškumo, gyvenimo melodramų ir draugystė išyra. Paklausk savęs, ar tau patinka būti tarp žmonių, kurių temperamentas ir požiūriai sutampa su tavaisiais?
Ar sugebi priimti prieštaraujančius tavo nuomonei argumentus? Kaip reaguoji, jei daugelis mano kitaip nei tu? Ar tau linksma patirti naujų įspūdžių ar nesutrinki atsidūrusi nepažįstamų žmonių kompanijoje.
Aš manau, jog yra tiesiog puiku turėti platų akiratį, pažinoti skirtingų žmonių, tačiau kalbant apie rimtus santykius, turi kur kas geriau pažinti žmogų – tam reikia kelių metų – kad suprastum, ar gali susitaikyti su jo skirtumais.