“Žvalgybų intrigos Lietuvoje (1994 – 2006)” knygynuose pardavinėjamos dar tik keletą savaičių. Tačiau šis specialiųjų tarnybų temomis rašančio žurnalisto Gintaro Visocko ir buvusio karinės žvalgybos bei kontržvalgybos darbuotojo Kęstučio Kaminsko veikalas ne tik kad neiškrenta iš labiausiai perkamų knygų dešimtuko, bet jau užėmė 1-ąją vietą negrožinės literatūros dešimtuke. Kalbinti knygynų darbuotojai ne tuščiai spėliojo, kad “Žvalgybų intrigos Lietuvoje” artimiausiu metu gali iškovoti pirmąją vietą – tapti labiausiai perkama negrožinės literatūros knyga visoje Lietuvoje! Jau dabar “Žvalgybų intrigos Lietuvoje” savo populiarumu lenkia tokius skaitytojų pamėgtus kūrinius, kaip, sakykim, Sharan Newman romaną “Iškoduoti da Vinčio kodą”. 

Kur slypi G.Visocko ir K.Kaminsko knygos populiarumo priežastys? Juk specialiųjų tarnybų temomis besidominčius skaitytojus šiandien sunku nustebinti. Knygynų lentynos lūžta nuo KGB, MI 5 ar “Mossad” karininkų, agentų, bendradarbių prisiminimų. Tačiau “Žvalgybų intrigos Lietuvoje” tikrai išsiskiria iš panašaus pobūdžio leidinių.

Lietuvos skaitytojus ji domina jau vien dėl to, kad čia analizuojama mūsų šalies žvalgybų veikla. Pagrindiniai knygos herojai – tai mūsų žvalgybininkai, mūsų politikai, mūsų žurnalistai, dalyvaujantys sudėtinguose žvalgybiniuose žaidimuose.

Ši knyga įdomi dar ir dėl to, kad joje pasakojama būtent apie šių dienų įvykius. Čia analizuojamos konkrečios žvalgybų intrigos Lietuvoje. Knygos autoriai pateikia savo versijas apie kai kuriuos vos kelerių metų senumo įvykius, vertina šiandien specialiosiose tarnybose dirbančius ar dar visai neseniai ten dirbusius pareigūnus.

Čia daug vietos skiriama su Lietuvos karine žvalgyba ir kontržvalgyba susijusiems asmenims. Ypatingas dėmesys Antrojo departamento pareigūnams – ne atsitiktinis. Knygos autoriai: šešerius metus karinėmis temomis intensyviai rašęs žurnalistas G.Visockas bei karinėje žvalgyboje ir kontržvalgyboje penkerius metus dirbęs K.Kaminskas.

Knygoje esama įžvalgų, kurių vienareikšmiškai vertinti neįmanoma. Žvalgyba – sudėtingas žaidimas. Čia nelengva pasakyti, kur juoda, o kur – balta. Knygoje nėra numylėtinių. Joje neliaupsinama nė viena pusė – nei proamerikietišką, nei prorusišką poziciją ginančios jėgos. Knygos autoriai atvirai, nevengdami kritiškai pažvelgti net į didžiausius autoritetus, pavyzdžiui, generolą Joną Kronkaitį, svarsto, kodėl Rusijos specialiosios tarnybos, veikdamos NATO ir Europos Sąjungai priklausančioje Lietuvoje, nesutinka deramo pasipriešinimo.

“Žvalgybų intrigas Lietuvoje” platina UAB “Mūsų knyga”. “Žvalgybų intrigas Lietuvoje” galima įsigyti visuose Lietuvos knygynuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Biržuose…) bei interneto pagalba. Įsigijantiems internetu taikomos nuolaidos.

Views All Time
Views All Time
4714
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!