Iš vaikystės mes atsinešame skaitytų pasakų siužetus. Vieniems prie širdies brolių Grimų, kitiems K. Anderseno ar lietuvių liaudies pasakos. Matyt, jau tokia pasakų paskirtis – nėšti gėrio pradus, gal todėl jos dažniausiai ir baigiasi gerai. O ar daug žinome apie šiuolaikines pasakas, kokią vietą jos užima šiame technologijų išsivystymo amžiuje? Pasirodo, kad ir jauni žmonės domisi pasakomis, net bando jas kurti. Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos dešimtokė Živilė Garkauskaitė – viena iš jų. Dar besimokydama Strūnaičio pagrindinėje, Živilė pradėjo dalyvauti rajoniniuose rašinių konkursuose, paskui ir respublikiniuose. Laimėtas ne vienas laureatės vardas, diplomas. Paskutinį apdovanojimą Živilė Markauskaitė pelnė už pasaką „Apie karalių Tabaką“, parašytą respublikiniam konkursui „Du tūkstančiai ir dvi pasakos“.

Pati Živilė mėgsta pasakas su gera pabaiga, gal todėl ir jos pasakose gėris visada laimi prieš blogį. Pasakoje „Apie karalių Tabaką“ daktarės Medicinos pajėgos irgi laimi prieš karaliaus Tabako kariauną, užpuolusią Lietuvą. Žinoma, gaila, kad tikrovėje rūkančių kol kas nemažėja, bet kas neleis autorei kurti savo pasaulį su viltimi, kad vieną dieną rūkančių žmonių ims gerokai mažėti.

– Norėčiau, kad Žemėje viešpatautų gėris, kad nebūtų skausmo, kad žmonės galėtų džiaugtis gyvenimu. Vertinu žmonių atvirumą, sugebėjimą apginti savo nuomonę, – apie požiūrį į gyvenimą, žmones sako Živilė Markauskaitė.

Mokytoja Marytė Šamšūrienė, pati parašiusi ne vieną eiliuotą pasaką, su ja Živilė bendrauja dar nuo Strūnaičio pagrindinės laikų, sako, kad Živilė yra apsiskaičiusi, dvasiškai turtinga, sugeba raiškiai išreikšti savo mintis. Matyt, tai ir padeda jai sėkmingai dalyvauti įvairiuose konkursuose. Paskutiniame konkurse savo grupėje Živilės darbas buvo tarp geriausių.

– Džiaugiuosi Živilės pasiekimais, jos sugebėjimu rasti laiko ir kūrybai, gerai, kad mūsų iniciatyvą palaiko ir gimnazijos direktorė Danutė Čepulienė, sudaromos visos sąlygos nuvažiuoti į konkursus. Tai labai svarbu, – atsisveikindama sako mokytoja Marytė Šamšūrienė.

Algis JAKŠTAS

Views All Time
Views All Time
4447
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!