Lapkričio 26 d. 17 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre prasideda pirmasis Lietuvoje street dance šokio stiliaus konkursas “Street action 04”. Renginio idėjos autorė ir konkurso organizatorė – viena iš street dance pradininkių Lietuvoje, LVJC šokių būrelio vadovė 19–metė Justė Mozolytė, tvirtinama pranešime spaudai.

Lietuvoje rengiami keli modernaus šokio festivaliai, tačiau, anot Justės, šiuose festivaliuose street dance šokėjai jaučiasi kaip baltos varnos, kadangi tai visiškai naujas šokių stilius Lietuvoje. Tai ko gero ir yra svarbiausia “Street action” atsiradimo priežastis. Organizatorių teigimu, šis naujas, šiuolaikiškas ir madingas tarp jaunimo šokis – priemonė skatinanti jaunimo kūrybiškumą ir saviraišką. Judesių junginiai priklauso nuo šokėjo (choreografo) fantazijos.

Idėjų konkurso rengėja sėmėsi iš pasaulio hiphopo festivalių, kuriuose ne kartą dalyvavo pati. “Street action 04” dalyvauja šokėjai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Akmenės ir kt. Konkurse šokėjų grupės, pristatydamos 2-4 minučių trukmės choreografines kompozicijas, varžysis dėl I, II ir III vietos dvejose amžiaus grupėse. Vertinant bus atsižvelgiama į šokio atlikimo techniką, originalumą, kostiumo, muzikos ir choreografijos derėjimą. Taip pat kiekvienoje amžiaus grupėje įsteigtos atskiros nominacijos “už originaliausią kostiumą”, “profesionaliausiai grupei”, “artistiškiausiai grupei”, “daugiausiai žiūrovų simpatijų pelniusiai grupei”.

Kitame etape, solo programoje, festivalio dalyviai demonstruos šokio technikos išmanymą bei gebėjimą laisvai improvizuoti pagal iš anksto jam nežinomą muziką.

Festivalio žiuri komisija – garsūs Lietuvos šokėjai, street dance ir break dance šokio meistrai: Olegas Staniulionis, Kristina Krysko, Audronė Damarackienė.

Views All Time
Views All Time
3601
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!