Šokio spektaklis BERNARDOS ALBOS NAMAI

Šokio spektaklis BERNARDOS ALBOS NAMAI
pagal Federico Garcia Lorca'os dramą.

Choreografė – Anželika Cholina.
Scenografas – Marijus Jacovskis.
Kostiumų dailininkės – Jolanta Rimkutė, Marija Rubavičiūtė.

Spektaklyje dalyvauja:

Straipsniai 1 reklama

Bernarda Alba, 60 metų – Aušra Gineitytė;
Angustija, Bernardos duktė, 39 metų – Indrė Pačėsaitė, Domicelė Tautkaitė;
Magdalena, Bernardos duktė, 30 metu – Jolanta Kriščiūnaitė, Sigutė Mikalauskaitė, Brigita Urbietytė;
Amelija, Bernardos duktė, 27 metų – Indrė Bacevičiūtė, Indrė Radzevičiūtė;
Martirija, Bernardos duktė, 24 metų – Ramunė Balsevičiūtė, Giedrė Zaščižinskaitė;
Adela, Bernardos duktė, 20 metų – Agnė Ramoškaitė, Giedrė Subotinaitė;
Marija Chosefa, Bernardos motina, 80 metų – Loreta Raškevičiūtė, Edita Stundytė;
Pepė – Donatas Bakėjus, Eligijus Butkus, Nerijus Tauskus.

Premjera: 2000 m. gegužės 3 d.
Trukmė: 80 min.

Paskutinioji Federico Garcia Lorca'os drama – „Bernardos Albos namai” („La casa de Bernarda Alba”) buvo baigta 1936 metais, išleista 1945. Rengdamas šią dramą „apie moterų likimą Ispanijos kaimuose” (tokia dramos paantraštė) spaudai, Lorca skaitytojui teigė, kad norėjo „dokumentiškai tiksliai trijuose veiksmuose atkurti kai kuriuos vieno ispanų kaimo įvykius”.

Bernarda Alba su dukterimis grįžta palaidojusi vyrą. „Per aštuonerius metus, kuriuos truks gedulas, nė vėjelis neturi įdvelkt iš gatvės į šiuos namus. Gyvensime lyg būtume užsimūriję duris ir langus. Taip darė mano tėvas, taip darė mano senolis”,- sako dukterims Bernarda Alba. Žiaurus paprotys priverčia moteris ištisus metus gyventi slegiančioje tyloje ir visiškoje vienatvėje… Pasislėpusi po ramybės šydu, tramdydama savo pačios jausmus ir tvirtai laikydamasi papročio, Bernarda Alba nusigręžia nuo dukterų.

Kaip šviežio oro dvelktelėjimas mirusiųjų namų duris paslapčia praveria čigonas Pepė, sudrumsdamas gedulo rimtį, užvaldydamas seserų mintis ir dar neglamonėtas sielas. Sukaustytos įžadų, penkios seserys grumiasi su aistromis, glaudžiasi prie nepasiekiamos svajonės sapnuose… Myli be išeities… be atsako… Vyresniosios Albos dukterys neranda jėgų priešintis likimui ir tik Bernardos motina Marija Chosefa ir jauniausioji duktė Adela sukyla prieš motiną, vietoj nuolankumo pasirinkdama meilę ir mirtį.

Sustoja laikas… Įsižiebia žvakės… Naktyje girdėti moterų rauda… iš tamsos, tarsi vaiduokliai, išnyra išblyškę veidai, nerimastingai žvelgiantys į savo likimus…

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *