1992 metai

Vilius Alesius ir Viktoras Diawara susipažįsta Vasario 16-osios gimnazijoje. Netrukus Viktoras ir kitas draugas Vytas Lemkė įkuria roko grupę BO'P. Tai buvo jau antroji Viktoro grupė. Didelę laisvalaikio dalį Viktoras praleidžia su Vytu Lemke, siekdamas padaryti keletą demo įrašų ir stengiasi kuo geriau susipažinti su muzikos verslo pasauliu.

1993 metai

Būsimieji grupės SKAMP įkūrėjai Vilius ir Viktoras imasi organizuoti įvairius muzikinio pobūdžio renginius savo mokykloje, bei pradeda kurti žodžius ir muziką būsimam projektui. Pasitelkę Vyto Lemkos pagalbą, jie įkuria grupę RAP ATTACK (vėliau perkrikštytą į MIXED ATTACK).

1994 metai

Didžiausią savo dėmesį Viktoras skiria grupės BO'P veiklai. Jis ir Vytas susiranda muzikantus, padedančius jiems gyvai įrašyti demo albumą. Tuoj pat po to grupė pirmą kartą koncerto metu Vokietijoje viešai pristato savo muzikinį projektą ir kreipiasi į tokias leidybines firmas kaip EMI, VIRGIN, BMG dėl galimybės įrašyti bei išplatinti jų albumą. Deja, kolektyvui neteko išgirsti teigiamo atsakymo. Tuo pačiu metu MIXED ATTACK (Vilius, Viktoras, Vytas) irašė demo albumą “Štai mes”.

1995 metai

Grupė BO'P rengia daugybę savo pasirodymų įvariose Vokietijos vietose ir susilaukia nemažai gerbėjų bei didelio kritikų dėmesio spaudoje. Artėjant vasarai, BO'P kviečiama dalyvauti didžiausiame lietuviškos pop muzikos festivalyje POP ART'95. Viktoras, Vytas ir Justas Čekuolis (grupės bosistas) kovo mėnesį išvyksta į Lietuvą ir POP CENTRO garso įrašų studijoje įrašo baladę “ARČIAU PRIE TAVĘS”, kurią ir atliko minėto festivalio metu. Naudodamiesi šia galimybe, Viktoras ir Vytas įrašo vieną MIXED ATTACK dainą “BUS SMAGU”.

GEGUŽĖ: BO'P dalyvauja lietuviškame POP ART'95 festivalyje. Kūrinys “Arčiau prie tavęs” susilaukia didelio klausytojų dėmesio bei tampa vienu iš populiariausių dainų lietuviškos pop muzikos scenoje.

Po festivalio POP CENTRO vadovybė siūlo grupei BO'P sudalyvauti daugelyje koncertų ir tuo pačiu POP CENTRAS sutinka išleisti MIXED ATTACK albumą “ŠTAI MES”.

Grupės MIXED ATTACK nariai nusprendžia savo pavadinimą pakeisti ir pasirenka Viktoro sugalvotąjį dviejų žodžių junginį – SKAMP (Savas kampas).

VASARA: BO'P atvyksta į Lietuvą (jau su nauju grupės būgnininku Sascha Damback) ir garso įrašų studijoje ARKA profesionaliai įrašo savo pirmąjį albumą. Tuo pačiu metu POP CENTRE įrašomas SKAMP albumas “ŠTAI MES”.

RUGPJŪTIS: Baigiamas įrašyti SKAMP albumas. POP CENTRAS kviečia Vilių ir Viktorą į turą po Lietuvą su tokiomis pop žvaigždėmis kaip EX, NARS, SEKMADIENIS ir 16Hz.

RUGSĖJIS: Pirmasis SKAMP albumas pasirodo prekyboje. Televizijos kanalais transliuojama SKAMP koncertavimo metu nufilmuota medžiaga. Deja, bet grupės nariai negali patys pasirūpinti savo albumo reklama, mat rugsėjo pradžioje jie vėl turi vykti į Vokietiją ir tęsti mokslus.

GRUODIS: SKAMP koncertuoja disko klube “Perkūno alėja” Kaune ir pirmą kartą pasirodo gyvai muzikiniame klube “Langas”.

1996 metai

Vasara:SKAMP ir grupė iš Kauno MERCY DANCE kartu įrašo dainą “Vis tiek tikiu”, kuri išleidžiama MERCY DANCE kasetėje “Myliu noriu negaliu”. Ši kasetė tampa viena perkamiausių leidybinės firmos “Pūkas” išleistų kasečių tarpe.

1997 metai

Pavasaris: SKAMP įrašo tris naujas dainas “Skamp is in the house”, “Mes jėga”, “Tarp žemės ir dangaus”, tačiau jokia leidybinė firma nenori apsiimti naujo albumo leidyba. Grupė pati atsisakė bendradarbiauti su POP CENTRU.

BIRŽELIS: Pagrindiniai SKAMP nariai (Vilius ir Viktoras) sėkmingai baigia mokslus Vokietijoje ir nusprendžia ilgesniam laikui vykti į Lietuvą.

LIEPA: Viktoras įrašo kartu su grupe MERCY DANCE dar vieną dainą “Nebesugrįšk”.

LAPKRITIS: Grupės būgnininkas Sascha Damback taip pat persikelia gyventi į Lietuvą.

GRUODIS: Instrumentalinis-elektroninis projektas SPLIFFY su kompiuterinės muzikos atlikėjais iš grupės PLASMA sužlunga jau po pirmojo pasirodymo.

1998 metai

SAUSIS: Studijoje MA įrašomos dvi dainos “Nematomas priešas” ir “SKAMP is in the house”.

VASARIS: Nufilmuojamas dainos “Nematomas priešas” video klipas. Nufilmuota video klipo medžiaga yra sumontuojama Vokietijoje ir tuoj pat “Nematomas priešas” pradedamas rodyti įvariose Lietuvos televizijose (BBTV, VILSAT, TELE-3).

KOVAS, BALANDIS: Daina “Skamp is in the house” yra pasiūloma į RADIOCENTRO savaitės TOP20, bet, deja, ten nepatenka.

Radijo stotis M-1 taip pat leidžia savo klausytojams išgirsti “Nematomą priešą”.

Muzikos leidybinė firma “KOJA RECORDS GROUP” susidomi grupės SKAMP kūryba bei idėjomis. Pradedamos derybos dėl sutarties tarp SKAMP ir KOJA RECORDS GROUPpasirašymo. SKAMP susitaria su lietuviškos šokių grupės SEL lyderiu E.Dragūnu dėl bendradarbiavimo įrašant dainą “Mes galim ir kitaip” ir netrukus seka įrašinėjimo darbai SEL garso įrašų studijoje. Tuo tarpu pavyksta susitarti ir su Andriumi Mamontovu dėl bendradarbiavimo įrašinėjant FOJE dainos “Nieko panašaus” naują versiją.

GEGUŽĖ: Erika tampa nauja grupės SKAMP nare. Su ja grupė įrašo naują dainą “Summertime”. Tai senos dainos koveris, kuri išpopuliarėjo po to, kai Janis Joplin ją panaudojo savo kūryboje. Ši SKAMP daina skirta KOJA RECORDS GROUP rinkiniui “Saulės smūgis-3” ir susilaukia didelio dėmesio Radiocentro klaustytojų tarpe.

BIRŽELIS: Būgnininkas Sascha grįžta atgal gyventi į Vokietiją. SKAMP susitaria su KOJA RECORDS GROUP dėl singlo leidybos.

SKAMP IDĖJA:
Grupės sastatą sudaro įvairių tautybių žmonės (Lietuva, Afrika, Vokietija, Airija) todėl nutarta, savo kūrybos pagalba skleisti žmonių tarpusavio tolerancijos, antirasizmo bei antimaterializmo idėją Lietuvoje. SKAMP lozungas yra “NETERŠKIME LIETUVOS”, o prie jo pavaizduotas į šiūkšlių dėžę išmetamas nacių simbolis.

Views All Time
Views All Time
4131
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!