Nurse Betty

Susipažinkite su Amerika, kuri mažai primena jūsų mylimą saldžią muilo operą!

komedija/trileris
Režisierius: Neil LaBute
Scenarijaus autorius: John C. Richards
Prodiuseriai: Gail Mutrux, Steve Golin
Vaidina: Renée Zellweger, Morgan Freeman, Chris Rock, Greg Kinnear, Aaron Eckhart, Tia Texada
Muzika: Rolfe Kent
Sukurta: Vokietija, JAV (2000)
Trukmė: 112 min. (1 val. 52 min.)
Originalo kalba: anglų, ispanų
Premjera Lietuvoje 2001 m. kovo 23 d.

Kanzasas – Amerikos provincija. Kanzasas – užkampis, toli nuo Brodvėjaus šviesų ar Holivudo blizgesio. Nors ir Amerika, visgi, čia gyventi – ne pyragai. Bet kai realybė piktai kandžiojasi ar – atvirkščiai – nenumaldomai kasdien atrodo vis pilkesnė ir pilkesnė, yra išeitis: ĮSIJUNKITE TELEVIZORIŲ.

Kanzase gyvena Beti (R.Zellweger), kuri dirba padavėja pigiame restoranėlyje. Beti – daili mergina, tačiau nekokia padavėja: dažnai ji taip užsižiūri televizorių, kad pamiršta savo klientus. Kas taip sudomina Beti? Ogi dieninės muilo operos “Dėl ko verta mylėti” dailių herojų nesibaigiančios romantiškų nuotykių peripetijos. Kas geriau, jei ne populiaraus TV serialo grožybės, ekrano sukurta fikcija padeda pamiršti nuosavo gyvenimo negandas? O Beti gyvenimas – tikrai ne rožėm klotas. Padėvėtais automobiliais prekiaujantis jos vyrelis Delas (A.Eckhartas) – nepraustaburnis tipelis, vertinantis žmoną ne ką daugiau nei šiukšles už namo. Lyginti simpatingąjį daktarą Deividą Reivelą (G.Kinnearas) iš tos mylimos Beti muilo operos ir Delą – tas pats, lyg lyginti dieną ir naktį. Argi daktaras Deividas galėtų pamiršti, pavyzdžiui, Beti gimtadienį?

Bet vieną naktį viskas pasikeičia. Beti peržiūrinėja “Dėl ko verta mylėti” paskutiniosios serijos įrašą (o taip, serialą ji myli TAIP labai!), o mylimas daktaras Deividas Reivelas, žvelgdamas į mėnesieną, staiga taria: “Aš žinau, kad manęs laukia kažkas ypatinga ten kažkur” Užgavusi jautriausias stygas frazė lyg aidas vėl ir vėl atsiliepia Beti viduje. Nuo to momento jos gyvenimas pradeda keistis.

Pasirodo, progos pasprukti iš apmusijusio Kanzaso ilgai laukti nereikėjo – nekenčiamą vyrą Delą, neapsikentę nevykusio sandėrio ir absurdiškų rasistinių užuominų, nudobia šaltakraujai žudikai – tėvas ir sūnus – Čarlis (M.Freemanas) bei Veslis (C.Rockas). Beti, netyčia mačiusi kraupų nužudymą, į tragediją reaguoja netikėtai – tarytum žengia į alternatyvią realybę, savo fantazijose (o gal tikrovėje?) virsdama sesele Beti iš “Dėl ko verta mylėti”. Dabar svarbiausias jos gyvenimo tikslas – susigrąžinti mylimąjį – daktarą Deividą Reivelą…

Ar dar verta pridurti, jog Beti sprunka iš Kanzaso su “biuiku”, taip ir nesuvokusi, kad būtent jo bagažinėje yra tai, ko ieškojo vyro žudikai? Jūs nesunkiai atspėsite, kas dabar yra Nr.1 jų aukų sąraše… Gaudynės ir šiurpiai juokingi nuotykiai prasideda!

Tai – trečiasis kontraversiško ir skandalingo Amerikos “nepriklausomųjų” režisieriaus Neilo LaBute’o filmas po puikiai įvertintų, tačiau užmoju ir žvaigždėmis kur kas kuklesnių juostų “Vyrų draugijoje” bei “Draugai ir kaimynai”. Šių metų Kanų kino festivalyje ši juosta buvo vienintelė, kuri parvežė trofėjus – apdovanojimą už geriausią scenarijų – į pasaulio kino Meka vadinamą Ameriką.

Filme – jūsų mylimos žvaigždės pačiuose netikėčiausiuose vaidmenyse: ribą tarp fantazijos ir realybės ištrynusią Beti puikiai suvaidino gražioji R.Zellweger (“Aš, kitas aš ir Irena”, “Džeris Magvairas”), ją persekiojančius žudikus – visiškai priešingais “geriečių” vaidmenis garsėjantis “Oskaro” laureatas M.Freemanas (“Panelės Deizi vairuotojas”,”Septynetas”) ir C.Rockas, moterų numylėtinis, buvęs TV aktorius G.Kinnearas (“Sabrina”, “Kaip bus, taip gerai”) parodijavo savo karjeros kelią, suvaidindamas muilo operos gražuoliuką daktarą Reivelą.

Šių metų Kanų kino festivalio apdovanojimas už geriausią scenarijų!

Auksinis gaublys R. Zellweger, kaip geriausiai komedijinei aktorei!

Daugiau apie filmą:
http://us.imdb.com/Title?0171580

Views All Time
Views All Time
1911
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!